Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:18, 07/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

 

Paloka: Protestën e 8 qershorit do ta vendosë populli

Nga studio e Ora News, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, tha se protesta e datës 8 qershor që do të mbajë opozita do të jetë në dorë të popullit, pasi do të jetë populli që do vendosë se si do të jetë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258467/paloka-protesten-e-8-qershorit-do-ta-vendose-populli/

 

Peter Tiede e përsërit: Më vjen keq, por Shqipëria është një shtet mafioz

Gazetari gjerman i “Bild”, Peter Tiede, i cili publikoi përgjimet nga dosja 339/1, deklaroi në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në News 24 se ka qënë në Shqipëri, ndryshe nga sa thonë disa media afër Ramës, siç u shpreh ai.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258492/peter-tiede-e-perserit-me-vjen-keq-por-shqiperia-eshte-nje-shtet-mafioz/

 

EKSKLUZIVE/ Shërbimet sekrete të qeverisë gjermane: Përgjimet janë autentike

Burime të sigurta per SYRI.net në Berlin bëjnë me dije se, BND, shërbimi sekret gjerman dhe shërbimi federal i krimit, i kanë konfirmuar zyrtarisht qeverisë federale gjermane se përgjimet e publikuara nga gazeta "Bild" janë autentike dhe se situata e krimit në Shqipëri është më e rëndë se ajo që artikulon opozita shqiptare.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258491/ekskluzive-sherbimet-sekrete-te-qeverise-gjermane-pergjimet-jane-autentike/

 

Përgjimet e 'Bild'/ Gazetari gjerman konfirmon: Së shpejti materiale të reja nga dosja '339'

Peter Tiede, gazetari gjerman i “Bild”, që publikoi dje 6 përgjime të reja nga dosja 339/1, ku dëgjohet Astrit Avdylaj me zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste, mes tyre edhe kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako flet në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258485/pergjimet-e-bild-gazetari-gjerman-konfirmon-se-shpejti-materiale-te-reja-nga-dosja-339/

 

VIDEO/ Nga Tahiri-Habilaj te Geron Xhafaj e për të përfunduar te Dako-Avdylaj/ Përgjimet që groposin Ramën

Qeveria e Ramës mund të quhet pa frikë qeveria e skandaleve. Nga kanabizimi i vendit te lidhja e ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri me krerët e bandave kriminale, për të kaluar te vëllai i ish ministrit të tjetër të brendshëm Agron Xhafaj e për të përfunduar te përgjimet e djeshme të gazetës gjermane “Bild”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/258430/video-nga-tahiri-habilaj-te-geron-xhafaj-e-per-te-perfunduar-te-dako-avdylaj-pergjimet-qe-groposin-ramen/

 

FOTO/ Berisha: Dikur sodisnin detin si çift i dashuruar, sot Rama nuk ia hap më telefonin Gjushit!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar me ironi, një foto të hershme të kryeministrit me kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon, një ditë pas publikimit të përgjimeve nga “Bild”, që dëshmonin blerjen e votave për PS nëpërmjet bandave kriminale. “Dikur sodisnin detin si çift i dashuruar, sot Rama nuk ia hap më telefonin Gjushit!” shkruan Berisha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258392/foto-berisha-dikur-sodisnin-detin-si-cift-i-dashuruar-sot-rama-nuk-ia-hap-me-telefonin-gjushit/

 

Përgjimet e 'Bild', analisti përplaset me Ramën në studio: E keni kriminalizuar Shqipërinë

Teksa po flitet për përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Real Story”, është shprehur se nuk ka asnjë fakt që në bashkinë e Durrësit janë blerë vota.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/258483/pergjimet-e-bild-analisti-perplaset-me-ramen-ne-studio-e-keni-kriminalizuar-shqiperine/

 

'Do gjuaja edhe unë me molotov'/ Voltana i përgjigjet Ramës: Sqarim i detyruar për Kryeministrin e Avdylajve

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi, e cila bëri një deklaratë të fortë në një studio televizive ku tha se: “Edhe ajo po të kishte mundësi do gjuante me molotov”, iu përgjigj kryeministrit Rama që e komentoi këtë deklaratë duke thënë se si ‘mundet që një kryetare bashkie të flasë kështu”

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258454/do-gjuaja-edhe-une-me-molotov-voltana-i-pergjigjet-rames-sqarim-i-detyruar-per-kryeministrin-e-avdylajve/

 

Rama e shiti Gjushin?!/ Manjani: Asnjë çudi, të gjithë do ti shesë një e nga një

Pas deklaratës së sotme të kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se, kryebashkiaku i Durrësit është qytetar i lirë dhe të përgjigjet para drejtësisë, vjen reagimi i Ylli Manjanit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258480/rama-e-shiti-gjushin-manjani-asnje-cudi-te-gjithe-do-ti-shese-nje-e-nga-nje/

 

'Brenda narkoshtetit të parë në Europë'/ Media kanadeze: Shqipëria e gjunjëzuar para parave të drogës

Pas gazetës prestighjoze gjermane, “Bild”, një tjetër media e huaj shpërthen në akuza të forta ndaj qeverisë Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258448/brenda-narkoshtetit-te-pare-ne-europe-media-kanadeze-shqiperia-e-gjunjezuar-para-parave-te-droges/

 

Përgjimet e 'Bild', tërhiqet prokuroria

Pas urdhërit të djeshëm në të cilin theksohej se çdo media apo gazetar e kishte të ndaluar publikimin e përgjimeve nga dosja “339”, Prokuroria duket se ka bërë një hap pas.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/258442/pergjimet-e-bild-terhiqet-prokuroria/

 

FOTO/ 'Akullorja' ia merr këngës: O Shijak me halle..../ Rrjetet sociale kryqëzojnë Ramën, Dakon & Co.

Përgjimet e publikuara ditën e djeshme nga gazeta gjermane “Bild” tronditën politikën dhe opinionin publik, por frymëzuan rrjetet sociale.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/258423/foto-akullorja-ia-merr-kenges-o-shijak-me-halle-rrjetet-sociale-kryqezojne-ramen-dakon-amp-co/

                                    

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco