Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:09, 06/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO-SHKRIMI I PLOTË I BILD/ Ja se si mafia manipulon zgjedhjet në Shqipëri

Nga Peter Tiede

 

A lejohet të hyjë në BE ky vend? Shqipëria e dëshiron, Brukseli nuk ka gjë kundër- dhe Gjermania e mbështet në parim çeljen e negociatave të pranimit me shtetin ballkanik, duke i dëshmuar atij përparim të madh në demokratizim.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258091/video-shkrimi-i-plote-i-bild-ja-se-si-mafia-manipulon-zgjedhjet-ne-shqiperi/

 

Përgjimet e ‘Bild’/ Basha: Rama ka blerë vota me krimin, nëpërmjet bandave

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas publikimeve të përgjimeve nga gazeta gjermane ‘Bild’.

Basha shkruan në Facebook se këto përgjime kanë tronditur opinionin publik.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258124/pergjimet-e-bild-basha-rama-ka-blere-vota-me-krimin-nepermjet-bandave/

 

Përgjimet e 'Bild'/ Reagon ish-kryeministri: Ja çfarë provojnë regjistrimet e publikuara sot

Ish-kryeministri Sali Berisha reagon sërish lidhur me pëgjimet e publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shprehet se, regjistrimet e publikuara ditën e sotme shënojnë zbulimin më klamoroz dhe shokues të tre dekadave të fundit.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258188/pergjimet-e-bild-reagon-ish-kryeministri-ja-cfare-provojne-regjistrimet-e-publikuara-sot/

 

Përgjimet e 'Bild'/ Kryemadhi: Koha e Ramës ka mbaruar! Dorëheqja, e vetmja rrugëdalje e tij

 “Faktet e bëra publike nga gazeta gjermane ‘Bild’, i vënë vulën tjetërsimit të votës nga krimi i organizuar për llogari të Rilindjes”.

Kështu shprehet në reagimin e saj më të fundit kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258162/pergjimet-e-bild-kryemadhi-koha-e-rames-ka-mbaruar-doreheqja-e-vetmja-rrugedalje-e-tij/

 

‘Danke Peter’, gazetari gjerman ‘heroi’ i shqiptarëve/ Lumë falenderimesh në rrjetet sociale

Gazetari gjerman Peter Tiede është shndërruar në heroin e ditës në Shqipëri. Autori i artikullit në prestigjozen “Bild”, i cili ka pushtuar diskursin politik dhe mediatik në vend, ka marrë një sërë falenderimesh nga shqiptarët.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258206/danke-peter-gazetari-gjerman-heroi-i-shqiptareve-lume-falenderimesh-ne-rrjetet-sociale/

 

VIDEO/ ‘Jam Supermen....’ Kur Dako mohonte 'eskortën' e Avdylajve në fushatë

Vangjush Dako, u përball për herë të parë në një studio televizione lidhur mbi përgjimet që e implikonin në shitblerjen e votave, në emisionin Opinion në muajin tetor të vitit të kaluar.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258217/video-jam-supermen-kur-dako-mohonte-eskorten-e-avdylajve-ne-fushate/

 

Artikulli i 'Bild'/ Gazetari Peter Tiede ironizon Arta Markun: Faleminderit që vërtetuat përgjimet tona

Gazetari  i gjermanes “Bild”, Peter Tiede, i cili bëri publik përgjime të shumta mes Astrit Avdylaj, kreu i një klani kriminal dhe drejtuesve të lartë të PS-së  ku u përmendën Vangjush Dako dhe kryeministri Edi Rama, ka reaguar për herë të dytë sot në llogarinë e tij në FB.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258165/artikulli-i-bild-gazetari-peter-tiede-ironizon-arta-markun-faleminderit-qe-vertetuat-pergjimet-tona/

 

Berisha: Përgjigja e Peter Tiede ndaj Edvin Kristaq Ramës, falenderimi më i hidhur publik në jetën e tij

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar edhe njëherë përgjigjen që gazetari gjerman i ‘Bild’, Peter Tiede, i dha qeverisë Rama pasi kjo e fundit tentoi ta quajë shkrimin e tij të sotëm ku u publikuan 6 përgjime se si qeveria Rama blen vota me krimin, si një shkrim të blerë.  

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258222/berisha-pergjigja-e-peter-tiede-ndaj-edvin-kristaq-rames-falenderimi-me-i-hidhur-publik-ne-jeten-e-tij/

 

VIDEO/ 'Shiheni Superman-in, hajdutin e votave'/ Thirrja e Spahos: Të shtunën, në ora 19.00, t’ju japim atë që meritojnë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar sërish lidhur me përgjimet e publikuara ditën e sotme nga gazeta prestigjoze “Bild”.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258248/video-shiheni-superman-in-hajdutin-e-votave-thirrja-e-spahos-te-shtunen-ne-ora-19-00-tju-japim-ate-qe-meritojne/

 

Shantazhet dhe kërcënimet e qeverisë/ PD mesazh gazetarëve dhe prokurorëve: Injoroni urdhërat politikë

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet një deklarate për shtyp lidhur mbi deklaratën e Prokurorisë së Përgjithshme e cila kërcënon median se nëse publikojnë përgjimet e shitblerjes së votave, do të dënohen.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258211/shantazhet-dhe-kercenimet-e-qeverise-pd-mesazh-gazetareve-dhe-prokuroreve-injoroni-urdherat-politike/

 

VIDEO/ Të rinjtë demokratë 'i thyejnë' Dakos derën e Bashkisë në Durrës

Të rinjtë e PD-së në Durrës i kanë thyer në mënyrë demonstrative derën Bashkisë së Durrësit, pas publikimit të përgjimeve të Bild ku kryetari i kësaj bashkie është kapur duke blerë vota me kriminelët.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258214/video-te-rinjte-demokrate-i-thyejne-dakos-deren-e-bashkise-ne-durres/

 

VIDEO/ Ja çfarë thoshte Rama një muaj më parë për Dakon kur e akuzonin për blerje votash me krimin në Durrës

Sot gazeta Bild publikoi  6 përgjime të reja të cilat implikojnë rishtas qeverinë Rama në shitblerjen e votave në bashkëpunim me krimin, ku edhe njëherë në vëmendje është Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, i cili kapet në përgjime duke folur me Astrit Avdylaj kreun e bandës së Shijakut.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258201/video-ja-cfare-thoshte-rama-nje-muaj-me-pare-per-dakon-kur-e-akuzonin-per-blerje-votash-me-krimin-ne-durres/

 

Zaev ‘leksion’ Ramës: Nëse nuk hapen negociatat, bie qeveria

Ndryshe nga kryeministri shqiptar Edi Rama që feston hapjen e negociatave edhe kur një gjë e tillë nuk ndodh, homologu i tij në Shkup, Zoran Zaev përsërit qëndrimin e tij: nëse Maqedonia e Veriut nuk merr një datë për hapjen e negociatave me BE-në, ekziston rreziku të bie Qeveria. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258216/zaev-leksion-rames-nese-nuk-hapen-negociatat-bie-qeveria/

 

Gazetari lëshon 'bombën': Priten publikime të tjera më të rënda, implikojnë persona shumë të rëndësishëm

Gazetari i njohur investigativ, Basir Çollaku, i ftuar në “Opinion” ku po diskutohet rreth përgjimeve të publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”, ka thënë se autori i artikullit Peter Tiede ka informacione të tjera që do bëhen publike shumë shpejt.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258241/gazetari-leshon-bomben-priten-publikime-te-tjera-me-te-renda-implikojne-persona-shume-te-rendesishem/

 

'Rroftë uniteti parti-prokurori'/ Ironia e ish-deputetit: Prisni kur Peter Tiede ti ndalohet hyrja në BE e SHBA

Kryetar i Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Ulsi Manja, në një dalje për mediat ditën e sotme ka reaguar në lidhje me përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane BILD ku janë përfshirë kryetari i Bashkisë Durrës Vangjush Dako dhe disa eksponentë të tjerë të Partisë Socialiste në blerje votash e favorizime të “Klanit Avdylaj”.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/258252/rrofte-uniteti-parti-prokurori-ironia-e-ish-deputetit-prisni-kur-peter-tiede-ti-ndalohet-hyrja-ne-be-e-shba/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco