Fushata e Beogradit në kartmonedha: Kosova është Serbi! Kartëmonedhë e ish-Jugosllavisë e viteve '90

Fushata e Beogradit në kartmonedha: Kosova është Serbi!

07:23, 06/06/2019

Në Serbi ka nisur një fushatë në rrjetet sociale, e cila bën thirrje që në cilëndo bankënotë të mbishkruhet: Kosova është Serbi. Kjo fushatë ka nisur vetëm disa ditë pasi shqiptarë dhe jo vetëm i janë kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministres serbe, Ana Bërnabiq se në Kosovë ka zyrtarë shtetërorë që “kanë dalë nga mali”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco