Haradinaj, Thaçit/ Je në zor të madh që po godet Berishën

Haradinaj, Thaçit/ Je në zor të madh që po godet Berishën

22:49, 22/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar marrëdhëniet e tensionuara kohëve të fundit midis ish kryeministrit Berisha dhe presidentit Hashim Thaçi.

I ftuar në emisionin ‘Pressing’ të gazetarit Berat Buzhala, kryeministri Haradinaj kur u pyet për ish kryeministrin Berisha tha se nuk kishte informacione që Berisha ka bërë diçka kundër Kosovës.

‘Marrëdhënie midis Thaçit dhe Berishës besoj se kanë qenë marrëdhënie institucionale si kryeministër me kryeministër. Nuk kam informata që kryeministri Berisha ka bë diçka kundër Kosovës.

Tropojan me punuar me Serbinë e kundër Kosovës zor me gjet. Ata na i njohin të këqijat që na i ka bë Serbija. Mënyra që po e godet Thaçi po shihet që ky i fundit ka një zor të madh’, tha kryeministri Haradinaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Meda30/05/2019 01:46

thaci eshte i vockel te godase Berishen! Thaci, kur ishte azilant ne perendim, vidhje trajnerka! Thaci ka qene Hajdut, ai ka vjedhur neper dyqane, kjo eshte nje e vertete qe e pohojne me ze e figure shume qytetare te Kosoves qe e kane njohur ne ate kohe; kjo nuk eshte shpifje; jane te lutur te gjithe ata kosovare qe e njohin dhe e dijne kete realitet te dalin dhe ta provojne me argumentet e tyre realiste!thaci ishte Hajdut pra!!!

Shto koment

Denonco