Plagos me pistoletë shoqen e saj

Plagos me pistoletë shoqen e saj

10:05, 22/05/2019

Mbrëmë rreth orës 19:40 është plagosur një femër në Vushtrri.

Policia ka njoftuar se e dyshuara femër (e mitur) nga pakujdesia ka shkrepur armën e zjarrit me ç’rast ka një femër me të cilën gjendeshin së bashku në dhomë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe kanë konfiskuar revolen TT me karikator dhe katër fishekë të kalibrit 7.62 mm që ishte pronë e prindit të dyshuarës.

Viktima e plagosur nga mbesa e saj është dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetë .

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori publik.

Rasti është induar për ‘vrasje në tentativë & armëmbajtje pa leje’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

LELA22/05/2019 13:50

Po te lexojme titullin,thuhet se eshte plagosur shoqja por ne brendesi te shkrimit lexojme se behet fjale per mbesen, perseri ne titull thuhet plagosje, dhe ne brendesi shpjegohet se e lenduara eshte jashte rrezikut por ne fund te shkrimit lexojme *vrasje ne tentative dhe armembajtje pa leje* pa permendur fjalet *c*rast,tretman apo induar, une qe nuk i kuptoj shume fjale dialektore si t'ja bej,mos te lexoj ?

Shto koment

Denonco