Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:10, 21/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

‘Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë’, ja çfarë thotë gazetari i ‘Bild’ për kërcënimet e qeverisë Rama

Gazetari gjerman Peter Tiede shkroi pak ditë më parë në gazetën ‘Bild’ një artikull fshikullues ndaj qeverisë Rama me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë e gangsterë”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254468/shqiperia-udhehiqet-nga-kriminele-dhe-gangstere-ja-cfare-thote-gazetari-i-bild-per-kercenimet-e-qeverise-rama/

 

Gazetari gjerman i përgjigjet Ramës: Kam parë laboratorin e drogës në Xibrakë, artikull tjetër për mafian

Peter Tiede, gazetari i prestigjozës gjermane ‘Bild’ që shkroi artikullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelët dhe gangsterët’, ka bërë një deklaratë të fortë sonte nga emisionin ‘A Shoë’ i gazetarit Adi Krasta në Neës 24, ku tregoi se “gjatë një vizite në Shqipëri ka parë me sytë e tij laborator heroine në vitin 2016”, por pa treguar vendin se ku. Gazetari theksoi se ai po punon për një material, i cili do të flasë mbi mafien shqiptare, ndërkohë që laboratori i drogës duhet të jetë ai i Xibrakës.  

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254471/gazetari-gjerman-i-pergjigjet-rames-kam-pare-laboratorin-e-droges-ne-xibrake-artikull-tjeter-per-mafian/

 

Basha në Shkodër: Kundërshtarët tanë vazhdojnë të promovojnë me këmbëngulje vesin e krimit dhe korrupsionit....

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Shkodra aty ku mori pjesë në inagurimin e Memorialit të vikimave të regjimit komunist

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254462/basha-ne-shkoder-kundershtaret-tane-vazhdojne-te-promovojne-me-kembengulje-vesin-e-krimit-dhe-korrupsionit/

 

'Tangërllik me paratë e shqiptarëve'/ Ish-deputeti-Ramës: Berisha i hapi 4 tunele, ti ç'ke bërë?

I ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”, ish-deputeti i opozitës dhe kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, sulmoi kryeministrin Edi Rama.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254475/tangerllik-me-parate-e-shqiptareve-ish-deputeti-rames-berisha-i-hapi-4-tunele-ti-c-ke-bere/

 

Në 2017 Ministria e Ramës e kallëzoi në prokurori, sot ai e gradon ‘kandidate’ për bashkinë e Kurbinit

Majlinda Cara do të jetë kandidatja e Partisë Socialiste për bashkinë e Kurbinit në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254452/ne-2017-ministria-e-rames-e-kallezoi-ne-prokurori-sot-ai-e-gradon-kandidate-per-bashkine-e-kurbinit/

 

FOTO/ 'Më aktual se kurrë', Nishani citon Lincolnin për të përshkruar situatën në vend

 “Kur lapsin e kap injoranti, pushkën krimineli, pushtetin tradhtari, vendi kthehet në një xhungël ku s’mund të jetojnë njerëzit”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254433/foto-me-aktual-se-kurre-nishani-citon-lincolnin-per-te-pershkruar-situaten-ne-vend/

 

Partisë së Patozit i 'dezertojnë' kandidatët/ 21 emra heqin dorë nga Këshilli Bashkiak

Zgjedhjet lokale të 30 qershorit, edhe pse ende nuk dihet fati i tyre, po priten me shumë dëshirë nga partia Bindja Demokratike. Por para se të shkohet në to, forca politike e Astrit Patozit, që reklamon në publik garimin në të gjitha njësitë administrative të vendit, më parë duhet të sigurohet me kandidatët në listat e saj.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254427/partise-se-patozit-i-dezertojne-kandidatet-21-emra-heqin-dore-nga-keshilli-bashkiak/

 

Lubonja: Rama dhe ndërkombëtarët po përpiqen të eleminojnë opozitën, ky është kthim në monizëm

Analisti Fatos Lubonja, duke komentuar protestat e opozitës nga Neës 24, tha se Rama po përpiqet të eleminojë opozitën, dhe këtë po e bën me ndihmën e ndërkombëtarëve

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254415/lubonja-rama-dhe-nderkombetaret-po-perpiqen-te-eleminojne-opoziten-ky-eshte-kthim-ne-monizem/

 

Përplasja e fortë/ Haradinaj në Tiranë refuzon Ramën, takon Metën

Presidenti Meta dhe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kanë ndarë me njëri-tjetrin momente të përzemërta sonte në Durrës, ku kanë shprehur edhe njëherë pikëtakimet e tyre përsa i përket prespektivës së përbashkët europiane të dy vendeve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254491/perplasja-e-forte-haradinaj-ne-tirane-refuzon-ramen-takon-meten/

                                    

Hoxha zbuloi krimin e nuses që helmoi vjehrrën, ja çfarë tha djali i viktimës në gjykatë

Marjana Çmeta dyshohet se vrau vjehrrën e saj Lirie Lami pasi e  helmoi me fototoksinë të hedhur në pije freskuese.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/254404/hoxha-zbuloi-krimin-e-nuses-qe-helmoi-vjehrren-ja-cfare-tha-djali-i-viktimes-ne-gjykate/

 

Berat Buzhala/ Shikoni foton, Thaçi në panik nga Berisha

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ftuar në “Open”, lëshoi akuza të forta ndaj ish kryeministrit Sali Berisha, por gazetari nga Prishtina, Berat Buzhala ka kapur një moment interesant nga emisioni.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/254493/berat-buzhala-shikoni-foton-thaci-ne-panik-nga-berisha/

 

Njohja reciproke e patentave/ Ratifikohet marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi unanimisht Marrëveshjen mes Shkupit dhe Prishtinës për njohje reciproke të patentave.

Për më shumë

https://www.syri.net/rajoni/254417/njohja-reciproke-e-patentave-ratifikohet-marreveshja-mes-maqedonise-se-veriut-dhe-kosoves/

 

Trump paralajmëron Iranin, për herë të fundit: Nëse doni luftë, prisni shkatërrimin!

Në kulmin e situatës shpërthyese, presidenti i SHBA Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke deklaruar se ky shtet do të shkatërrohet nëse dëshiron luftë.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/254304/trump-paralajmeron-iranin-per-here-te-fundit-nese-doni-lufte-prisni-shkaterrimin/

 

PSG konfirmon të ardhmen e Kylian Mbappe

Kylian Mbappe do të vazhdojë të jetë pjesë e PSG-së edhe në edicionin e ardhshëm dhe kjo u bë e qartë nëpërmjet një postimi në “Twitter” të bërë nga kampionët e Francës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/254453/psg-konfirmon-te-ardhmen-e-kylian-mbappe/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco