Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 19/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Berisha-Ramës: Je bastardi skizoid i etërve xhelat! 25 maji po vjen!

 ‘Në Shqipëri, edhe pse prokuroria ka përgjime ku dëgjohen eksponentë të lartë të mazhorancës teksa flasin edhe me njerëz të botës së krimit për blerjen e votave, sërish askush nuk ka dhënë dorëheqjen.”

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254015/berisha-rames-je-bastardi-skizoid-i-eterve-xhelat-25-maji-po-vjen/

 

FOTO/ 'Burgu për burrat është', shpërthen rrjeti pas thirrjes në Prokurori të Dakos

Në një kohë kur vendin e ka kapluar kriza politike dhe institucionale dhe kur opozita akuzon mazhorancën se, ka ardhur në pushtet me vota të blera dhe në bashkëpunim me krimin, kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako është thirrur nga Prokuroria për Krime të Rënda.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254004/foto-burgu-per-burrat-eshte-shperthen-rrjeti-pas-thirrjes-ne-prokurori-te-dakos/

 

Basha me politikanët britanikë: Ja sa Euro kushtojnë karriket e pushtetit në Shqipëri

Gjatë vizitës së tij në Londër, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa zhvilloi takime të rëndësishme në parlamentin britanik, u shpreh se në Britaninë e Madhe parlamentarët rrinë në këmbë, kurse në Shqipëri karrikia e pushtetarit vlen 15 mijë euro.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253993/basha-me-politikanet-britanike-ja-sa-euro-kushtojne-karriket-e-pushtetit-ne-shqiperi/

 

Vasili-Ramës: Mëso nga Austria! Ik sa nuk është vonë

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz dha dorëheqjen ditën e sotme pas video-përgjimit ku ishte përfshirë aleati i tij në koalicion, Heinz-Christian Strache.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254001/vasili-rames-meso-nga-austria-ik-sa-nuk-eshte-vone/

 

Policë të plagosur në protesta? Bardhi: Mashtrim! Njësoj siç thoshin 'nuk ka parcela me kanabis'

I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24, sekretarui i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi hodhi akuza të forta në drejtim të policisë ndërsa tha se nuk ka patur asnjë polic të lënduar në protestat e fundit të opozitës së bashkuar.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/253973/police-te-plagosur-ne-protesta-bardhi-mashtrim-njesoj-sic-thoshin-nuk-ka-parcela-me-kanabis/

 

Berisha i kundërpërgjigjet Thaçit: Ja pse po më sulmon bashkë me Batonin…

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, gjatë një prononcimi për gazetën ‘Bota sot’, i është kundërpërgjigjur presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe mikut të tij, Baton Haxhiut, pas sulmeve që këta të fundit po ia bëjnë atij.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253938/berisha-i-kunderpergjigjet-thacit-ja-pse-po-me-sulmon-bashke-me-batonin-hellip/

 

Skandal në Arkivin e Shtetit/ 'Zhduket' vula 400-vjeçare e sulltanit, merren në pyetje 15 persona

Burime nga Prokuroria janë shprehur për gazetën Panorama se, në lidhje me “zhdukjen” në rrethana të mistershme nga zyrat e Arkivës së Shtetit, në Tiranë te vulës mbi 400-vjeçare, me rëndësi historike, kanë nisur hetimet. 

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/253965/skandal-ne-arkivin-e-shtetit-zhduket-vula-400-vjecare-e-sulltanit-merren-ne-pyetje-15-persona/

 

Njohu Jerusalemin kryeqytet të Izraelit/ Ja si do e 'shpërblejë' Netanyahu Donald Trump

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është shprehur se, qeveria e tij e ardhshme do të emërojë një qytet në lartësitë e Golan me emrin Donald Trump, në nderim të vendimit të presidentit amerikan për të njohur sovranitetin izraelit mbi territorin verior, shkruan gazeta izraelite “The Times of Israel”.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/254017/njohu-jerusalemin-kryeqytet-te-izraelit-ja-si-do-e-shperbleje-netanyahu-donald-trump/

 

Guardiola lë shumë pas Mourinhon, ja trajnerët që kanë fituar më shumë trofe

Pas sukseseve me Bayern Munich dhe Barcelonën, Pep Guardiola po vazhdon dominimin edhe me Manchester City.

"Qytetarët" bëhen skuadra e parë angleze që ka fituar tripletën vendase me titujt e Premier League, Carabao dhe FA Cup.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/254009/guardiola-le-shume-pas-mourinhon-ja-trajneret-qe-kane-fituar-me-shume-trofe/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco