VIDEO/ Foshnja shqiptare që mbeti 3 muaj në spital gjatë bombardimeve dhe tatuazhi në këmbë

VIDEO/ Foshnja shqiptare që mbeti 3 muaj në spital gjatë bombardimeve dhe tatuazhi në këmbë

07:17, 19/05/2019

Kur në muajt e parë të vitit 1999 e gjithë Kosova ishte në luftë, një foshnje nga Peja kishte mbetur pa prindërit e saj në spitalin e Prishtinës. Ata e panë vajzën e tyre vetëm pas mbarimit të luftës. Pasi ajo kishte lindur në kohën më të vështirë që Kosova po kalonte, një grua nga Prishtina që ishte përkujdesur për atë, i dha emrin Flaka. Ky është rrëfimi për Flakën e luftës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco