Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:13, 16/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Si do të jetë protesta e madhe e 25 Majit? Ja si përgjigjet Basha, për zemërimin e qytetarëve

I pyetur nëse protesta e 25 majit do të jetë një protestë me molotov, kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, është përgjigjur se Partia Demokratike nuk ka bërë thirrje kurrë për dhunë, por askush nuk duhet të presë që Lulzim Basha të jetë komandanti i baballarëve, që Rama u ka vënë kryqin te shtëpia.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/253265/si-do-te-jete-protesta-e-madhe-e-25-majit-ja-si-pergjigjet-basha-per-zemerimin-e-qytetareve/

 

Rama kërcënon me padi ndaj ‘Bild’, ironia e Henze: Duhet të padisin edhe BE dhe SHBA, kanë folur për korrupsionin e qeverisë

Artikulli i botuar nga gazeta më e madhe në Europë, gjermania ‘Bild’, ka shkaktuar një tërmet të vërtet në politikën e majtë në Shqipëri.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253293/rama-kercenon-me-padi-ndaj-bild-ironia-e-henze-duhet-te-padisin-edhe-be-dhe-shba-kane-folur-per-korrupsionin-e-qeverise/

 

Gazetari i ‘Bild’ i përgjigjet PS: Deklarata e tyre, çmenduri! Mos kanë tymosur gjëra të gabuara

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media të huaja. Konkretisht, Gjylameti i referohej një artikulli të Bild, shkruar nga reporteri kryesor i politikës, Peter Tiede.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253281/gazetari-i-bild-i-pergjigjet-ps-deklarata-e-tyre-cmenduri-mos-kane-tymosur-gjera-te-gabuara/

 

‘Xibraka’/ Ja pse Basha akuzoi Spiropalin si të implikuar në laboratorin e drogës kur ishte Drejtoreshë Dogane

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, përmendi sot gjatë komunikimit me median, edhe disa emra socialistësh që janë përfshirë direkt në vepra penale dhe që janë edhe pjesë e përgjimeve që priten të publikohen.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253300/xibraka-ja-pse-basha-akuzoi-spiropalin-si-te-implikuar-ne-laboratorin-e-droges-kur-ishte-drejtoreshe-dogane/

 

Deklarata e fortë e Bashës: Rama, skenar përplasje me popullin më 30 qershor, kandidatët e PS, kriminelë e trafikantë

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi pas mbledhjes së sotme të Kryesisë deklaroi se Edi Rama ka përgatitur skenar përplasje me popullin.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253256/deklarata-e-forte-e-bashes-rama-skenar-perplasje-me-popullin-me-30-qershor-kandidatet-e-ps-kriminele-e-trafikante/

 

Becchetti hap shampanjën – Arbitrazhi: Edi Rama përgjegjësi kryesor i sulmeve ndaj biznesmenit

Gjykata e Arbitrazhit në Uashington ka vendosur se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është përgjegjës për sulmet ndaj biznesmenit Francesco Becchetti, lidhur me “Dosjen Agon Channel, Kompanive energjitike dhe investimeve të tjera”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/253259/becchetti-hap-shampanjen-ndash-arbitrazhi-edi-rama-pergjegjesi-kryesor-i-sulmeve-ndaj-biznesmenit/

 

FOTO drithëruese/ Me qindra të rinj dynden në radhë në ambasadën gjermane për të ikur nga Shqipëria

Janë pamje drithëruese ato që vijnë nga Ambasada Gjermane në Tiranë, aty me qindra të rinj janë dyndur këto ditë për të aplikuar për punë apo studime në shtetin gjerman.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/253240/foto-dritheruese-me-qindra-te-rinj-dynden-ne-radhe-ne-ambasaden-gjermane-per-te-ikur-nga-shqiperia/

 

Balluku jep lajmin 'e madh', për shqiptarët: Tiranë-Durrës, me pagesë brenda vjeshtës

Brenda Vjeshtës së këtij viti, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për automjetet të bëhet me pagesë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/253214/balluku-jep-lajmin-e-madh-per-shqiptaret-tirane-durres-me-pagese-brenda-vjeshtes/

 

Vasili publikon VIDEON/ Shikoni si Edi Rama çfarë nuk thoshte për Donald Trump….

Drejtuesi i lartë i LSI Petrit Vasili ka shprenddarë në faqen e tij në facebook një intervistë të kreut të Qeverisë Edi Rama ku ai i pyeter nga Bation Haxhiu se çfarë mendonte për Presidentin Trump ka thënë se ai është një kërcënim…

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/253211/vasili-publikon-videon-shikoni-si-edi-rama-cfare-nuk-thoshte-per-donald-trump-hellip/

 

Djegia e makinës së gruas së gjyqtarit/ Dalin detaje të reja

Makina e gruas së gjyqtarit Sokol Binaj është djegur gjatë natës në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Tiranës së re, ndërsa policia ende nuk e di nëse ngjarja është aksidentale apo e qëllimshme.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/253228/djegia-e-makines-se-gruas-se-gjyqtarit-dalin-detaje-te-reja/

                                    

Provohen 31 shkeljet e Thaçit/ Komisioni hetimor fajëson Presidentin për dëbimin e shtetasve turq

Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e posaçme e Kosovës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/253276/provohen-31-shkeljet-e-thacit-komisioni-hetimor-fajeson-presidentin-per-debimin-e-shtetasve-turq/

 

Zgjerohet masakra e të vrarëve me hark në Gjermani, gjenden edhe dy viktima të tjera! Ngjarja lidhet me një kult seksi

Ankthi dhe frika pushtojnë Gjermaninë, që duket se është kapur në befasi nga një krim monstruoz.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/253246/zgjerohet-masakra-e-te-vrareve-me-hark-ne-gjermani-gjenden-edhe-dy-viktima-te-tjera-ngjarja-lidhet-me-nje-kult-seksi/

 

Shqipëria e Edi Rejës, grumbullim unik dhe një risi në listën e kuqezinjve

Edi Reja po mendon për debutimin në krye të Shqipërisë.

Ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë janë përpara dhe tekniku italian ka bërë edhe planin për sfidën në Rejkjavik. Ai pritet ta grumbullojë skuadrën kuqezi që javën e ardhshme, konkretisht duke nisur nga data 20 maj.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/253294/shqiperia-e-edi-rejes-grumbullim-unik-dhe-nje-risi-ne-listen-e-kuqezinjve/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco