Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:17, 14/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Ja si i përpiu rrugët e Tiranës uragani lëvizës i protestuesve

Janë pamje madhështore ato të protestuesve pjesëmarrës sot në marshimin  që organozoi sot Opozita e Bashkuar.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252762/video-ja-si-i-perpiu-rruget-e-tiranes-uragani-levizes-i-protestuesve/

 

Basha: Nuk ka forcë në tokë të na ulë në pazar me të keqen

Në mbyllje të marrshimit qytetar kreu i PD Lulzim Basha mbajti fjalimin përmbyllës, ku falënderoi qytetarët për pjesëmarrjen dhe qëndresën, pavarësisht reshjeve të shiut.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252750/basha-nuk-ka-force-ne-toke-te-na-ule-ne-pazar-me-te-keqen/

 

FOTO/ Berisha poston imazhet e uraganit të protestuesve ...

Ish-kryeministri Berisha, ka shpërndarë edhe njëherë në rrjetin e tij social, foto dhe pamje madhështore nga protesta e opozitës së bashkuar që po mbahet në këto momente në disa pika të konsideruara si të lidhura me krimi;

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252725/foto-berisha-poston-imazhet-e-uraganit-te-protestuesve/

 

VIDEO/ Basha: Do ta fitojmë betejën për zgjedhje të lira, për një Republikë për shqiptarët

Kreu i Opozitës Lulzim Basha nga protesta e opozitës deklaroi se kjo opozitë do ta fitojë betejën për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Basha u shpreh se Ramës dhe krimit në pushtet do i vijë fundi nga qytetarët shqiptarë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252715/video-basha-do-ta-fitojme-betejen-per-zgjedhje-te-lira-per-nje-republike-per-shqiptaret/

 

Paloka: Pavarësisht dhunës me gjuhën e Ramës nga Lleshi, protestuesit jane edhe më të vendosur

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ka përshendetur pjesëmarrjen masive të qytetarëe në dy protestat e fundit si edhe i ka dërguar një mesazh të qartë Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, se do të jetë me keq për ju, nëse nuk doni të shikoni forcën e vërtetë të protestuesve.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252765/paloka-pavaresisht-dhunes-me-gjuhen-e-rames-nga-lleshi-protestuesit-jane-edhe-me-te-vendosur/

 

Rrëfimi i gazetarit gjerman/ Si ma shembi në tokë gazi lotësjellës kameramanin e sprovuar përpara parlamentit

Gazi lotsjellës i lëshuar nga Policia gjatë protestës së 11 majit ndaj protestuesve ka qenë aq i fortë sa ka rrëzuar në tokë edhe reporterët e huaj të sprovuar me terrenet e vështira të raportimit.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252758/rrefimi-i-gazetarit-gjerman-si-ma-shembi-ne-toke-gazi-lotesjelles-kameramanin-e-sprovuar-perpara-parlamentit/

 

Cunami i lirisë

Cunam i lirisë! Kështu e quan protestën-marshim të sotëm ish kryeministri Sali Berisha.

“Një album me foto të cunamit të lirisë! Rama ik! Fitore!”, shkruan Berisha duke i bashkangjitur postimit të tij edhe disa prej fotove më pikante të marshimit të sotëm.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252755/cunami-i-lirise/

 

Shkullaku: ‘Dollapin e arrestuan me urdhër pasi donin ti merrnin telefonin’

Analisti dhe gazetari i njohur, Armand Shkullaku, tha nga studio e emisionit ‘Opinion’ se dhuna dhe arrestimi ndaj Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike,  Sahit Dollapi ka qenë e orkestruar me urdhër të Edi Ramës dhe Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/252769/shkullaku-dollapin-e-arrestuan-me-urdher-pasi-donin-ti-merrnin-telefonin/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco