VIDEO/ 20 vjet më parë, kur Papa Gjon Pali bekonte Rugovën dhe familjen e tij

VIDEO/ 20 vjet më parë, kur Papa Gjon Pali bekonte Rugovën dhe familjen e tij

23:03, 13/05/2019

20 vjet më parë, presidenti historik i Kosovës, Prof.Dr Ibrahim Rugova do të takohej në Vatikan me Papa Gjon Palin e Dytë.

I shoqëruar edhe nga familja e tij, Rugova qëndroi për disa orë në praninë e Atit të Shenjtë.

Takimi në fjalë ka ndodhur në 10 maj 1999.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco