Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:30, 12/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO SKANDALOZE/ Shihni si dhunohet në mënyrë shtazarake Sahit Dollapi

Dhunohet në mënyrë shtazarake me shkop gome nga forcat speciale sekretari organizativ i Partisë Demokratike Sait Dollapi.

Forcat speciale e kanë tërhequr ish-kreun e CEZ dhe e kanë marrë në ambientet e brendshme të Kuvendit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252242/video-skandaloze-shihni-si-dhunohet-ne-menyre-shtazarake-sahit-dollapi/

                                    

VIDEO/ Pasi dhunoi Sahit Dollapin, policia sulmon edhe Albana Vokshin

Dhuna e policisë nuk ka patur në fokus vetëm qytetarët e thjeshtë, por edhe ish deputetë dhe zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252245/video-pasi-dhunoi-sahit-dollapin-policia-sulmon-edhe-albana-vokshin/

 

FOTO/ Ja kush është polici tepelens që urdhëroi dhunën ndaj Sahit Dollapit

Është zbuluar identiteti i Policit që urdhëroi arrestimin e Sait Dollapit, Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, pak më parë para parlamentit. Ai është është Arben Bare dhe është nga Tepelena.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/252252/foto-ja-kush-eshte-polici-tepelens-qe-urdheroi-dhunen-ndaj-sahit-dollapit/

 

VIDEO/ Dhuna shtazarake ndaj Sait Dollapit, Berisha: Shpagim personalisht ndaj Ramës

Pas dhunës dhe arrestimit të paligjshëm të sekretarit organizativ të PD-së, Sait Dollapi, vjen edhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/252248/video-dhuna-shtazarake-ndaj-sait-dollapit-berisha-shpagim-personalisht-ndaj-rames/

 

VIDEO/ Ja se si dhunonet në mënyrë shtazarake i riu nga Forcat Speciale, e shpëton Albana Vokshi

Një i ri protestues është dhunuar barbarisht nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Edhe pse ishte i neutralizuar dhe nuk kishte asnjë mjet dhunues në duar, siç shikohet edhe nga pamjet filmike, polici special nuk ka reshtuar së dhunuari duke e traumatizuar. Ka qenë ndërhyrja e ish-deputetes Albana Vokshi që ka bërë të mundur largimin e Policëve duke u konfrontuar me ta.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/252274/video-ja-se-si-dhunonet-ne-menyre-shtazarake-i-riu-nga-forcat-speciale-e-shpeton-albana-vokshi/

 

Meta thirrje Policisë: ‘Evitoni përdorimin e panevojshëm të dhunës ndaj protestuesve’

Presidenti Meta ka reaguar sërish duke kërkuar që palët në protestë të jenë të vetëpërmbajtura. Nëpërmjet zëdhënësit për shtyp, Tedi Blushi, Meta ka lëshuar këtë thirrje

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252255/meta-thirrje-policise-evitoni-perdorimin-e-panevojshem-te-dhunes-ndaj-protestuesve/

                                    

Mbledhja urgjente në PD/ Basha: Rama i ka shpallur luftë popullit të tij

Situata e rëndë në të cilën ndodhet vendi, dhunimi publik i Sahit Dollapit nga policia ka acaruar shumë situatën.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/252286/mbledhja-urgjente-ne-pd-basha-rama-i-ka-shpallur-lufte-popullit-te-tij/

 

FOTO/ ‘Rudina Ruçi, e bija e Edi Ramës’, shpërthejnë memet në rrjetet sociale

Deklaratat e turpshme dhe qesharake të mazhorancës dhe deputetëve dhe ambasadorëve që u shërbejnë kryeministrit Edi Rama janë bërë burim frymëzimi për meme në rrjetet sociale.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252288/foto-rudina-ruci-e-bija-e-edi-rames-shperthejne-memet-ne-rrjetet-sociale/

 

Dhuna policore ndaj zyrtarëve të PD-së/ Kryemadhi: Banda e Ramës dhe Lleshit do të përgjigjen

Qeveria e inkriminuar e frikësuar dhe e tmerruar. Ky është mendimi i kryetares së LSI, Monika Kryemadhi pas dhunës policore ndaj dy zyrtarëve të PD-së, Sait Dollapi dhe Albana Vokshi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/252276/dhuna-policore-ndaj-zyrtareve-te-pd-se-kryemadhi-banda-e-rames-dhe-lleshit-do-te-pergjigjen/

 

FOTO/ OSBE ndryshon mendje, dy reagime të ndryshme brenda 10 minutash

Zyra e prezencës së OSBE-së në Tiranë ka dhënë dy reagime mbrëmjen e sotme në lidhje me protestën e opozitës. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252295/foto-osbe-ndryshon-mendje-dy-reagime-te-ndryshme-brenda-10-minutash/

 

Edhe deputeti i Ramës kundër Lleshit/ Lirojeni sa nuk është vonë Sait Dollapin

Dhunën e ushtruar ndaj sekretarit organizativ të PD-së, Sait Dollapi, nuk po e dënojnë vetëm eksponentë të opozitës, por edhe deputetë të kryeministrit Edi Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252269/edhe-deputeti-i-rames-kunder-lleshit-lirojeni-sa-nuk-eshte-vone-sait-dollapin/

                                    

FOTO/ Gazi helmues i policisë, studentja norvegjeze në gjende të rëndë në spital

Dhunës policore dhe përdorimit pa kriter të gazit lotsjellës dhe helmues nuk i kanë shpëtuar edhe të rinjtë evropianë që ndodhen në Tiranë në kuadër të Samitit të European Democratic Students.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/252261/foto-gazi-helmues-i-policise-studentja-norvegjeze-ne-gjende-te-rende-ne-spital/

 

Basha i vendosur: Rama është bërë njësh me krimin, duhet të shporret

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, në një prononcim për Neës 24, tha se tashmë protesta është shprehje e vullnetit të qytetarëve për të mos u bërë njësh më krimin.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/252232/basha-i-vendosur-rama-eshte-bere-njesh-me-krimin-duhet-te-shporret/

                                    

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco