Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:13, 09/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha-fermerëve: 100 milion euro subvencione me ardhjen e PD në pushtet

Kryetari i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha, pas Korçës ka ndaluar në Devoll në një takim me fermerët e kësaj zone.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251434/basha-fermereve-100-milion-euro-subvencione-me-ardhjen-e-pd-ne-pushtet/

 

Basha: Rama është njeri i mbaruar politikisht, qeveria e re do të kujdeset për ...

'Edi Rama është një njeri i mbaruar politikisht.'

Kështu deklaroi lideri demokrat Lulzim Basha për gazetarët, pas përfundimit të takimit entuziast që zhvilloi me qytetarët e Korçës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251426/basha-rama-eshte-njeri-i-mbaruar-politikisht-qeveria-e-re-do-te-kujdeset-per/

 

Veliaj mburret me ‘çmime” për sheshin ‘Skënderbej’, Zhupa: Çmimi i vetëm që meriton, ështe simboli i korrupsionit të tij

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj mburret me çmimet ndërkombëtare që jepen nëpër bienale për Sheshin Skëndërbej.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251459/veliaj-mburret-me-cmime-per-sheshin-skenderbej-zhupa-cmimi-i-vetem-qe-meriton-eshte-simboli-i-korrupsionit-te-tij/

 

Afera e Unazës/ Shehaj: Banorë e ish deputeti në burg, Gjiknuri e Qëndro në krye të PS

Ish-deputeti demokrat, Agron Shehaj, e ka quajtur projektin e Unazës së Re që nga konceptimi deri në zbatim një projekt kriminal me qëllimin e qartë për grabitjen e miliona eurove nga paratë e shqiptarëve.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251456/afera-e-unazes-shehaj-banore-e-ish-deputeti-ne-burg-gjiknuri-e-qendro-ne-krye-te-ps/

                                 

Basha, thirrje për 11 majin: Kur qeveria kapet duke vjedhur, ikën qeveria, nuk ndëshkohet populli!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka bërë thirrje nga Vau i Dejës, për një sensibilizim qytetar edhe më të madh në protestën e11 majit. “11 maji,  një tjetër bashkim kombëtar na thërret në betejën tonë për Shqipërinë si gjithë Europa. Kur qeveria kapet duke vjedhur, ikën qeveria, nuk ndëshkohet populli!” theksoi Basha në fjalën e tij para qytetarëve. 

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251397/basha-thirrje-per-11-majin-kur-qeveria-kapet-duke-vjedhur-iken-qeveria-nuk-ndeshkohet-populli/

 

Basha: Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, përballje në çdo lagje e qytet

 ‘Më 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje lokale. Çdo tentativë për një proces fals, një proces të imponuar nga krimi do të përballet me qëndresë madhështore lagje më lagje, qytet më qytet.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251414/basha-ne-30-qershor-nuk-ka-zgjedhje-perballje-ne-cdo-lagje-e-qytet/

 

Vasili: 'Mogerini në ikje i bëri qokën e fundit Ramës, ja 7 të vërtetat që nuk tha për Shqipërinë’

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, e ka cilësuar deklaratën e sotme të Federica Mogerinit se Shqipëria ka bërë përpara në reforma,m si qokën e fundit që Mogerini në ikje i bëri Edi Ramës

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/251457/vasili-mogerini-ne-ikje-i-beri-qoken-e-fundit-rames-ja-7-te-vertetat-qe-nuk-tha-per-shqiperine/

 

2.2 milionë euro kanabis, shqiptarët trafik droge në Gjermani

Mafia shqiptare duket se ka punuar për muaj të tërë për të përshtatur një cisternë për transportimin e drogës në Saksoni.

Por hetuesit e Dresdenit ia dolën të kapin bandën.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kronike/251366/2-2-milione-euro-kanabis-shqiptaret-trafik-droge-ne-gjermani/

 

Sulmoi Haradinajn, kryetari i Gjakovës i kundërpërgjigjet Ramës: Nuk je fare mbret, je krejt cullak

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini i është kundërpërgjigjur kryeministrit shqiptar Edi Rama, i cili sot i ka quajtur gënjeshtra të mëdha deklaratat e Haradinajt.

Haradinaj ditë më parë kishte akuzuar Ramën, Thaçin e presidentin serb Aleksandar Vuçiq për një marrëveshje për ndarjen e Kosovës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kosova/251496/sulmoi-haradinajn-kryetari-i-gjakoves-i-kunderpergjigjet-rames-nuk-je-fare-mbret-je-krejt-cullak/

 

VIDEO/ Shfaqet live për herë të parë, bebja mbretërore e Meghan dhe Harry

Duka dhe dukesha e Sussex-it kanë shfaqur për herë të parë në publik djalin e tyre të sapolindur.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/251380/video-shfaqet-live-per-here-te-pare-bebja-mbreterore-e-meghan-dhe-harry/

 

Kaluan me përmbysje të çmendura, Liverpool-Totteham me 1 qershor luajnë finalen e madhe

Totteham dhe Liverpool do jenë dy finalistët e Uefa Champions League për këtë sezon. Të dyja ekipet u kualifikikuan me përmbysje të çmendura.

Totteham kishte humbur në shtëpi merezultatin 0-1 dhe arriti ta përmbysje në fund duke mposhtur Ajaxin 2-3 në Hollandë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/sport/251533/kaluan-me-permbysje-te-cmendura-liverpool-totteham-me-1-qershor-luajne-finalen-e-madhe/

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco