Haradinaj ‘hap kartat’: Thaçi-Rama-Vuçiç kanë biseduar për ndarjen e Kosovës!

Haradinaj ‘hap kartat’: Thaçi-Rama-Vuçiç kanë biseduar për ndarjen e Kosovës!

12:37, 08/05/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj duke folur për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë, tha se ekziston një dyshim i bazuar që Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç kanë biseduar për shkëmbim të territoreve se bashku raporton ‘Zeri.info’.

‘Ekziston një dyshim i bazuar, se Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç kanë biseduar për shkëmbim të territoreve se bashku nën udhëheqjen e Përfaqësueses së lartë, Frederika Mogerinit. Ekziston ky dyshim pavarësisht se unë nuk mund ta konfirmoj’, tha Haradinaj.

Meqenëse kjo ide është tashmë e vdekur sipas kryeministrit Haradinaj, një gjë e tillë vetëm ka humbur kohën e tre liderëve të lartë përmendur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco