Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:13, 08/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Lideri i opozitës Basha reagon ashpër pas arrestimit të Balliut, mesazh Ramës: I ke orët e numëruara

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar me tone të ashpra pas arrestimit të ish-deputetit Klevis Balliu.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/251225/lideri-i-opozites-basha-reagon-ashper-pas-arrestimit-te-balliut-mesazh-rames-i-ke-oret-e-numeruara/

 

Basha nga Shkodra: Jemi shumë pranë zgjedhjeve të parakohshme që do të përcaktojnë .....

Kryetari i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha, tha se vendi po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme dhe se rruga për një transformim të thellë politik dhe ekonomik vetëm sa ka nisur.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/251209/basha-nga-shkodra-jemi-shume-prane-zgjedhjeve-te-parakohshme-qe-do-te-percaktojne/

 

Basha, thirrje bandave të Shkodrës: Mos tentoni të kontaktoni me Edi Ramën, shumë shpejt do jetë pranë jush në qeli

Lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi gjatë një takimi entuziast me qytetarët e Shkodrës se beteja e nisur më 16 shkurt, është pa kthim deri në largimin e qeverisë së korruptuar të Edi Ramës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/251195/basha-thirrje-bandave-te-shkodres-mos-tentoni-te-kontaktoni-me-edi-ramen-shume-shpejt-do-jete-prane-jush-ne-qeli/

 

VIDEO-FOTO/ Protesta tek Unaza e Re, policia shoqëron ish-deputetin Balliu e banorët

Policia është përleshur me protestuesit sot tek Unaza e re, të cilët i bllokuan rrugën Edi Rames i cili po shkonte tek një biznes në zonë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/251078/video-foto-protesta-tek-unaza-e-re-policia-shoqeron-ish-deputetin-balliu-e-banoret/

 

Rivendosja e emrit të TK-së, Kryemadhi përgëzon artistët: ‘Asnjë hap pas. Akti juaj mbush me shpresë’

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshëndetur aksionin e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit që ditën e sotme rivendosi në vendin e tyre gërmat që identifikonin Teatrin Kombëtar, që u hoqën dy javë më parë gjatë nga Bashkia e Tiranës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/251226/rivendosja-e-emrit-te-tk-se-kryemadhi-pergezon-artistet-asnje-hap-pas-akti-juaj-mbush-me-shprese/

 

Edi Rama shkon më tej, arreston ish-deputetin Klevis Balliu

Policia ka arrestuar ish-deputetin demokrat Klevis Balliu.

Kjo hakmarrje e pastër e Kryeministrit Rama, erdhi pas përplasjes së madhe të ndodhur sot te Unaza e Re ku banorët i prenë rrugën Ramës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/251206/edi-rama-shkon-me-tej-arreston-ish-deputetin-klevis-balliu/

 

Rindërtohet skena paraprake e aksidentit tragjik, ja si humbi jetën ushtarakja shqiptare

Një nga ushtarët e Forcave të Armatosura Shqiptare, i cili ka mbetur i plagosur pas shpërthimit të hënën në depon e Adazi-së, ka lënë spitalin, ndërsa ushtaraku tjetër ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, shkruajnë mediat letoneze.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/251219/rindertohet-skena-paraprake-e-aksidentit-tragjik-ja-si-humbi-jeten-ushtarakja-shqiptare/

 

Vizita në Maqedoninë e Veriut, Papa përulet para shtatores së Nënë Terezës

Pas takimit me kreun e shtetit Papa Françesku ka vijuar vizitën në Shtëpinë Muze të Shenjtores Nënë Tereza.

Për më shumë           

https://www.syri.net/rajoni/251087/vizita-ne-maqedonine-e-veriut-papa-perulet-para-shtatores-se-nene-terezes/

 

Itali, arrestohen mbi 40 politikanë dhe biznesmenë të lidhur me mafian

Më shumë se 40 persona, në mesin e të cilëve edhe politikanë, biznesmenë dhe nëpunës publikë, janë arrestuar si pjesë e masave parandaluese në operacionin që u zbatua në veri të Italisë, e që është kundër mafias.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/251111/itali-arrestohen-mbi-40-politikane-dhe-biznesmene-te-lidhur-me-mafian/

                                    

Tërbohet presidenti i Barcelonës: Nuk i jap dot shpjegim, s’duhet të ndodhte

Presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu, nuk mund të mos ishte i mërzitur pas eliminimit të ekipit të tij, i cili shkonte në “Anfield” me avantazhin e tre golave.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/251258/terbohet-presidenti-i-barcelones-nuk-i-jap-dot-shpjegim-sduhet-te-ndodhte/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco