Mjeku befasohet nga 106-vjeçarja kosovare: Erdhi se s'po mundej të lidhte shaminë!

Mjeku befasohet nga 106-vjeçarja kosovare: Erdhi se s'po mundej të lidhte shaminë!

12:26, 05/05/2019

Mjeku Haxhi Avdyli i spitalit të Prizrenit ka publikuar një rast të rrallë jetëgjatësie dhe shëndeti të fortë, që të ngjall optimizëm.

Nën foton e mësipërme, mjeku ka vënë këtë shënim për nënën kosovare: " E lindur në vitin 1913,në Opojë, tani 106 vjeçe! Vizita e dytë mjekësore te unë, për shkak disa ankesave në krahun e djathtë, se s'po mundet ta lidhë lirshëm shaminë!"

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco