Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 24/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha: Zgjedhje farse në Shqipëri nuk do të ketë, largim të Edi Ramës

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur mesditën e sotme pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit opozitar me partitë aleate.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/247666/video-basha-zgjedhje-farse-ne-shqiperi-nuk-do-te-kete-largim-te-edi-rames/

 

Bardhi: Partia e Patozit është fasadë e qeverisë, i shërben Ramës

Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi i ftuar në emisionin "Tempora" në RTV Ora deklaroi se partia e re e krijuar nga Astrit Patozi, "Bindja Demokratike" i shërben Edi Ramës dhe nuk mund të futet në zgjdhje sepse nuk është regjistruar në Gjykatë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/247819/bardhi-partia-e-patozit-eshte-fasade-e-qeverise-i-sherben-rames/

 

Nishani paralajmëron akte masive të mosbindjes civile: Rama duhet të ikë!

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve mbylli sot regjistrimin e partive për zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/247798/nishani-paralajmeron-akte-masive-te-mosbindjes-civile-rama-duhet-te-ike/

 

Paralajmërimi i ish-deputetit: Shqiptarët e rebeluar ndaj qeverisë, mund të ndodhë një 1997 e 2019-ës

Ish deputeti i opozitës, kryetari i LZHK Dashamir Shehu, i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, ka paralajmëruar se 1997 nuk do të përsëritet më, por shtoi se mund të ndodhë një 1997 në forma të tjera.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/247803/paralajmerimi-i-ish-deputetit-shqiptaret-e-rebeluar-ndaj-qeverise-mund-te-ndodhe-nje-1997-e-2019-es/

 

Balliu në SYRI.net: Stili i Ramës është vjedhja dhe krimi, kur i duhesh ti puth këmbët

Opozita bojkoton zgjedhjet lokale, thellohet kriza. Kush do ta zgjidhje ngercin politik ne Shqiperi? Pse nderkombetaret nuk e lexojne qarte situaten politike. Cili eshte pozicioni i Ilir Metes? Per te gjithë këto ishte i ftuar ne studio botuesi i Gazetes 55 Fahri Balliu.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/247701/balliu-ne-syri-net-stili-i-rames-eshte-vjedhja-dhe-krimi-kur-i-duhesh-ti-puth-kembet/

 

‘Po sillet si Hekuran Isai’, pedagogu shpërthen ndaj Lleshajt: Diskurs i ashpër dhe provokues si asnjë ministër në botë

Pedagogu i njohur Mark Marku ka shpërthyer në akuza të forta ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke theksuar se është i vetmi ministër i Brendshëm në botë që përdor diskurs provokues të ashpër ndaj opozitës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/247795/po-sillet-si-hekuran-isai-pedagogu-shperthen-ndaj-lleshajt-diskurs-i-ashper-dhe-provokues-si-asnje-minister-ne-bote/

 

Koaliconi opozitar, Kryemadhi: Edi Rama është telekomanda e krimit të organizuar

Kryetraja e LSI Monika Kryemadhi ka folur pas firmosjes se marrëveshjes per koalicionin opozitar.

Ajo bërë thirrje për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/247665/koaliconi-opozitar-kryemadhi-edi-rama-eshte-telekomanda-e-krimit-te-organizuar/

 

Kasapi që grabiti në Rinas, kandidat në zgjedhjet lokale të 2011-ës

Elton Pikli është personi i pestë që është vënë në pranga për grabitjen ne Rinas, ndërsa tentonte të largohej drejt Bullgarisë. Me profesion kasap, ai nuk është një emër i panjohur në qytetin e Krujës, pasi në zgjedhjet lokale të  vitit 2011-të ishte kandidat për këshillin bashkiak të të qytetit, pa arritur të fitojë, pasi ishte i shtati në listën shumë emërore, shkruan TPZ.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/247794/kasapi-qe-grabiti-ne-rinas-kandidat-ne-zgjedhjet-lokale-te-2011-es/

 

Ish-ushtari britanik i UÇK-së kërkon mësues: Turp për mua dhe ofendim për Kosovën nëse s’di shqip

Ish-ushtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison, ka pranuar se nuk e di gjuhën shqipe. Madje kjo gjë nuk i pëlqen dhe ka nisur punën për kërkimin e një mësuesi të shqipes në qytetin ku jeton, Shrewsbury Telford, Uells

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/247766/ish-ushtari-britanik-i-uck-se-kerkon-mesues-turp-per-mua-dhe-ofendim-per-kosoven-nese-sdi-shqip/

 

Zgjedhjet presidenciale/ Kandidatët maqedonas kërkojnë votat e shqiptarëve: Do e mbajmë 'besën' e dhënë

Dy kandidatët për president të shtetit, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska fokusin e fushatës në rrethin e dytë e kanë tek votat shqiptare.

Për më shumë

https://www.syri.net/rajoni/247777/zgjedhjet-presidenciale-kandidatet-maqedonas-kerkojne-votat-e-shqiptareve-do-e-mbajme-besen-e-dhene/

 

Kapet 9.5 mln euro drogë, më e madhja e kapur e këtij lloji. Goditet rrjeti i trafikut

Policia gjermane ka kapur 50,000 tableta LSD, një goditje rekord kundër rrjetit ndërkombëtar të drogës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/247809/kapet-9-5-mln-euro-droge-me-e-madhja-e-kapur-e-ketij-lloji-goditet-rrjeti-i-trafikut/

 

VIDEO/ Rekord, shënohet goli më i shpejtë në Premierligë

Sulmuesi Shane Long, ka arritur të hyjë në librat e historisë, duke e shënuar golin më të shpejtë në elitën e futbollit anglez.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/247848/video-rekord-shenohet-goli-me-i-shpejte-ne-premierlige/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco