VIDEO/ Feride Hajdinaj, 'lokja' nga Tropoja që bëri shkrum e hi 14 ushtarë serbë

VIDEO/ Feride Hajdinaj, 'lokja' nga Tropoja që bëri shkrum e hi 14 ushtarë serbë

20:31, 21/04/2019

KĂ«tĂ« javĂ« emisioni “n’KosovĂ« Show” vjen me njĂ« puntatĂ« speciale pasi do tĂ« flitet pĂ«r betejĂ«n e famshme tĂ« KosharĂ«s,  e ndodhur 20 vjet mĂ« parĂ«.

E ftuar në emision ishte Feride Hajdinaj nga Tropoja, e cila ka rrëfyer për shumë gjëra gjatë luftës së Kosharës dhe beteja e aksione tjera.

Lokja Feride tregon se si e kishte udhëhequr një aksion kundër një karvani ushtarak, i përbërë nga 20 veta dhe ku 14 prej tyre kishin mbetur të vrarë, transmeton Gazeta NewBorn.

Po ashtu lokja Feride ka folur edhe pĂ«r raportet me Agim Ramadanin, Nasim Haradinajn, Anton Qunin, e shumĂ« luftĂ«tarĂ« tjerĂ« tĂ« famshĂ«m tĂ« UÇK-sĂ«.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco