Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:23, 19/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha me deklaratë të fortë: 'Çdo shqiptar tani është në betejë me pushtetin kriminal të Ramës'.

Kryetari i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha, ndërsa foli pas Këshillit Kombëtar, tha se “çdo shqiptar sot është në betejë me pushtetin kriminal të ngritur nga Edi Rama”

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/246567/basha-me-deklarate-te-forte-cdo-shqiptar-tani-eshte-ne-beteje-me-pushtetin-kriminal-te-rames/

 

Këshilli i Kombëtar i jep ‘Ok’-in Bashës/ Ja tre vendimet e PD-së

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka votuar në mënyrë unanime propozimet e kryetarit Lulzim Basha dhe Kryesisë së PD për zgjedhjet.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/246564/keshilli-i-kombetar-i-jep-ok-in-bashes-ja-tre-vendimet-e-pd-se/

 

'Lobim kundra vizave', Berisha i kthehet Ramës: 'PD nuk lobon kundër arritjes së saj më madhe'

Ish-kryeministri Berisha tha në studion e ABC Neës, se kryeministri Rama nuk ka plotësuar asnjë nga 13 kushtet e negocimit për asociim stabilizim,

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/246591/lobim-kundra-vizave-berisha-i-kthehet-rames-pd-nuk-lobon-kunder-arritjes-se-saj-me-madhe/

 

Paralajmërimi i ish-kryeministrit: Do të ketë raporte të reja që do të trondisin qeverinë

Gjatë intervistës për gazetaren Mirela Milori, ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se, tani në Shqipëri nuk kemi të bëjmë me shtet por me narkoshtet.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/246586/paralajmerimi-i-ish-kryeministrit-do-te-kete-raporte-te-reja-qe-do-te-trondisin-qeverine/

 

Gazetari Iljazaj, Ralf Gjonit/ Je një idiot politik, turp i madh i shoqërisë

Janë ndezur temperaturat në pjesën e dytë të emisionit Open në Top-Channeë.

Protagonistë kanë qenë drejtori i Gazetës Liberale, Ervis Iljazaj dhe deputeti renegat Ralf Gjoni, të cilin Iljazaj e quajti deputet laboratorik.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/246630/gazetari-iljazaj-ralf-gjonit-je-nje-idiot-politik-turp-i-madh-i-shoqerise/

 

Kryemadhi: Rama, telekomandë në duart e grupeve kriminale

E ftuar në emisionin ‘360 gradë’ të gazetarit në ‘Ora News’, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se, grupet kriminale kanë marrë një kryeministër të cilin e kanë si telekomandë në dorën e tyre.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/246621/kryemadhi-rama-telekomande-ne-duart-e-grupeve-kriminale/

 

Rektori i UT flet me emra: Si më shantazhoi Kule në bashkëpunim me mazhorancën

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, ku ka rrëfyer arsyet përse është pezulluar nga Ministria e Arsimit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/246637/rektori-i-ut-flet-me-emra-si-me-shantazhoi-kule-ne-bashkepunim-me-mazhorancen/

 

Detaje nga grabitja në Rinas/ Një ish-komando në grabitjen e Rinasit? FOTO

Admir Murataj dyshohet se ka bashkëpunuar më ish-komando të ushtrisë për të realizuar grabitjen e parave në pistën e Rinasit mesditën e 9 Prillit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/246528/detaje-nga-grabitja-ne-rinas-nje-ish-komando-ne-grabitjen-e-rinasit-foto/

 

Vrasjet e pasluftës/ Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli para Gjykatës Speciale?

Një zyrtar i lartë i Gjykatës Speciale ka thënë për Gazeta Express se, aktakuuzat e para do të ngrihen për vrasjjet e shqiptarëve pas luftës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/246576/vrasjet-e-pasluftes-hashim-thaci-dhe-kadri-veseli-para-gjykates-speciale/

 

Raporti Mueller, reagon Presidenti Trump: Po kaloj një ditë të mirë

Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga faji, zoti Trump beson se raporti në fakt e përmban një implikim të tillë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/246611/raporti-mueller-reagon-presidenti-trump-po-kaloj-nje-dite-te-mire/

 

Anglia ‘pushton’ Europën, Chelsea dhe Arsenal kualifikohen në gjysmëfinale

Dominimi i skuadrave të Premier Leagues po vazhdon edhe në Europa League.

Dy skuadrat londineze ajo e Chelseas dhe Arsenalit kanë siguruar kualifikimin në gjysmëfinalen e kompeticionin të dytë më të rëndësishëm europian.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/246635/anglia-pushton-europen-chelsea-dhe-arsenal-kualifikohen-ne-gjysmefinale/

                                   

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco