FOTO/ Hakeri publikon imazhe të papara të NATO-s në Kosovë dhe sulmeve mbi Serbi

FOTO/ Hakeri publikon imazhe të papara të NATO-s në Kosovë dhe sulmeve mbi Serbi

14:29, 18/04/2019

Kanë kaluar 20 vjet nga nisja e bombardimeve mbi caqet e ushtrisë serbe nga aeroplanët e NATO-s në fushatën humanitare për të ndaluar vrasjet dhe dëbimin e shqiptarëve nga Kosova.

Ndonëse deri më tani kemi parë fotografi të shumta nga kjo fushatë, një haker serb, me emrin Neven Djenadija, pretendon të ketë nxjerrë nga serveri i Ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-së rreth 400 fotografi të kësaj periudhe, fotografi të cilat thotë të mos jenë publikuar kurrë më parë, raporton Koha.net.

Ai thotë se ka ndërhyrë në serverin e vjetër të Administratës amerikane derisa ishte duke u bërë bartja e të dhënave në serverin e ri, dhe deklaron se fotografitë janë të një cilësie shumë të lartë. Më poshtë ju sjellim një pjesë të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco