Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:08, 15/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Lideri i opozitës: Krerët e bandës qeveritare i pret burgu! Jemi në krah të njerëzve

Pas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili iu përgjigj sot maxhorancës për akuzat e përdorimit të dhunën në protestë me të tjera akuza, ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të opozitës, Lulzim Basha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245495/lideri-i-opozites-kreret-e-bandes-qeveritare-i-pret-burgu-jemi-ne-krah-te-njerezve/

 

VIDEO/ Protesta vijon, Bardhi: Edi Rama është një kufomë politikë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratikë ka dhënë një deklaratë shtypi nga selia e PD.

Edi Rama është një kufomë politike, ai nuk ka moral, tha Bardhi, duke u shprehur se protestat nuk ndalet dhe se nuk mund të ndalojë askush opozitën që të çojë në fund misionin e saj.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245476/video-protesta-vijon-bardhi-edi-rama-eshte-nje-kufome-politike/

 

Paloka-Ramës: Trego ku ia ke mbathur? Ke fatura për t'iu paguar shqiptarëve...

I ftuar në News 24, nënkretari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar protestën e djeshme të opozitës së bashkuar, duke u shprehur se ishte një protestë madhështore.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245512/paloka-rames-trego-ku-ia-ke-mbathur-ke-fatura-per-t-iu-paguar-shqiptareve/

 

FOTO/ 'Edvin, nuk ka ujë dhe solucion që të zbardh shpirtin e zi'

Një ditë pas protestës madhështore të opozitës së bashkuar, punonjës të shumtë janë parë sot para kryeministrisë për të pastruar fasadën e bojatisur prej qytetarëve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245509/foto-edvin-nuk-ka-uje-dhe-solucion-qe-te-zbardh-shpirtin-e-zi/

 

'Lajmësi nuk preket'/ Gazetarët i zenë derën Arta Markut

Gazetarë nga media e shkuar dhe vizive kanë protestuar para godinës së Prokurorisë së Përgjithshme në shenjë revolte kundër dhunës që shoqëruesi i kryeprokurores Arta Marku dhunoi fizikisht gazetarin e Klan Plus, Renaldo Salianji.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/245499/lajmesi-nuk-preket-gazetaret-i-zene-deren-arta-markut/

 

Pezullimi i rektorit të UT-së/ Reagon Vokshi: Atë që nuk e bëri me Shullazin, Rama e bën me Besa Shahinin

Pas pezullimit të Ministria e Arsimit i bëri rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, ka ardhur reagimi i rradhës nga Partia Demokratike.

Është ish-deputetja Albana Vokshi, e cila e quan këtë akt të qeverisë një cënim të rëndë të autonomisë universitare.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245540/pezullimi-i-rektorit-te-ut-se-reagon-vokshi-ate-qe-nuk-e-beri-me-shullazin-rama-e-ben-me-besa-shahinin/

 

Bashkia që nuk duam'/ Vasili: Tirana përmbytet, Rilindja shet propagandë idiote

Reshjet nuk e kanë kursyer as këtë të diel kryeqytetin, ndërsa disa rrugë janë pushtuar nga uji.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/245527/bashkia-qe-nuk-duam-vasili-tirana-permbytet-rilindja-shet-propagande-idiote/

 

Dhunoi barbarisht nënën 66-vjeçare, arrestohet 43-vjeçari në Fushë-Arrëz

Arrestohet 43-vjeçari Vladimir Kola pas dhunës së ushtruar ndaj nënës së tij 66-vjeçare, ngjarje e ndodhur tre ditë më parë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/245553/dhunoi-barbarisht-nenen-66-vjecare-arrestohet-43-vjecari-ne-fushe-arrez/

 

Merkel propozohet që të udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë u iniciuan nga kancelarja gjermane, Angela Merkel në vitin 2012-të.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/245408/merkel-propozohet-qe-te-udheheqe-dialogun-kosove-serbi/

 

Francë, jelekverdhët nuk dorëzohen, përleshen me policinë

Tuluza u shndërrua në kryeqendër të përleshjeve të Jelekëverdhëve me policinë franceze në javën e 22-të radhazi të manifestimeve kundër presidentit Macron.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/245484/france-jelekverdhet-nuk-dorezohen-perleshen-me-policine/

 

Publikohet lista, ja cilët lojtarë ka ftuar Zidane për ndeshjen e radhës

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka publikuar listën prej 19 lojtarëve të ftuar për ndeshjen e së hënes me Leganes.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/245594/publikohet-lista-ja-cilet-lojtare-ka-ftuar-zidane-per-ndeshjen-e-radhes/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco