Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:11, 14/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha nga selia e PD: Protesta më e madhe që ka njohur kombi shqiptar

Nga hyrja e selisë së Partisë Demokratike, kreu i opozitës Lulzim Basha, pas rreth 4 orësh protestë para kryeministrisë dhe parlamentit është shprehur se, kjo ishte protesta më e madhe në historinë demokratike të vendit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/245333/basha-nga-selia-e-pd-protesta-me-e-madhe-qe-ka-njohur-kombi-shqiptar/

 

Basha: Rrugën tonë do ta vazhdojmë, ne jemi shumica morale dhe fizike

Gjatë fjalës së tij nga selia e PD, pas katër orësh protestë, Lulzim Basha u shpreh se, tani shumica fizike e morale në Shqipëri janë protestuesit dhe opozita.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/245335/basha-rrugen-tone-do-ta-vazhdojme-ne-jemi-shumica-morale-dhe-fizike/

 

VIDEO/ Ish-kryeministri: Cunami i jashtëzakonshëm që tmerroi kakistokracinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë një ndër më aktivët në protestën e sotme.

Jo vetëm gjatë zhvillimit të saj, ku u pa si para kryeministrisë dhe para Parlamentit duke qëndruar deri në fund, pavarësisht gazit lotsjellës, por edhe pas saj.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245345/video-ish-kryeministri-cunami-i-jashtezakonshem-qe-tmerroi-kakistokracine/

 

Gazi në protestë, Shehaj: Veprim kriminal, fundi i Ali Kimikëve dihet

Ish-deputeti i PD-së, Agron Shehaj i cili ishte gjatë gjithë kohës në protestë, ka reaguar në lidhje me hedhjen e gazit nga policia.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245349/gazi-ne-proteste-shehaj-veprim-kriminal-fundi-i-ali-kimikeve-dihet/

 

Fox News raporton nga Tirana për protestën më të madhe në Ballkan

Protestës së opozitës sot në Tiranë i kanë dhënë hapësirë edhe mediat më të njohura ndërkombëtare.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/245320/fox-news-raporton-nga-tirana-per-protesten-me-te-madhe-ne-ballkan/

 

VIDEO/ Pamjet skandaloze, kur policia hedh gaz lotësjellës ndaj Bashës

Policia hedh gaz ndaj protestuesve dhe drejtuesve të opozitës në një moment krejtësisht të qetë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/245308/video-pamjet-skandaloze-kur-policia-hedh-gaz-lotesjelles-ndaj-bashes/

 

VIDEOLAJM/ Protestuesit shurrosin zyrën e Edi Ramës

Mijëra shqiptarë janë ngritur në këmbë në protestë kundër Edi Ramës dhe qeverisë së tij.

Por mes tyre ka pasur edhe veprime të veçanta.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245289/videolajm-protestuesit-shurrosin-zyren-e-edi-rames/

 

VIDEO-FOTO/ Pasojat e dhunës së policisë ndaj botuesit Nikollë Lesi

Dhuna policore nuk kursen as gazetarët dhe botuesit më të njohur në vend. Rasti më i fundit është ai i Nikollë Lesit, i  cili pa asnjë arsye, është dhunuar nga forcat e rendit.

Lesi është dhunuar brenda makinës së tij, siç shihet në foton e mëposhtme, duke marrë plagë në krah.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245312/video-foto-pasojat-e-dhunes-se-policise-ndaj-botuesit-nikolle-lesi/

 

Zotimi i Bashës: Deklaroj me zërin tim, në emër të të gjithë opozitës, nuk do të ketë marrëveshje

Opozita është rikthyer sërish në protestë për largimin e Ramës, por ndryshe nga herët e tjera protesta e sotme zhvillohet pasdite.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/245282/zotimi-i-bashes-deklaroj-me-zerin-tim-ne-emer-te-te-gjithe-opozites-nuk-do-te-kete-marreveshje/

 

VIDEO/ Protestuesi me maskë i vuri flakën, ja kujt i përket makina me targa false

Bëhet shkrumb e hi një makinë para Parlamentit.

Një prej protestuesve me maskë ka thyer xhamat dhe ka hedhur një koktej molotov brenda makinës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/245328/video-protestuesi-me-maske-i-vuri-flaken-ja-kujt-i-perket-makina-me-targa-false/

 

Kukan sulmon Mogherinin për `paktin` Serbi-Kosovë: Ka treguar mungesë lidershipi!

Roli i dyshimtë i Federica Mogherinit në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, veçanërisht në planet sekrete Vuçiç-Taçi për shkëmbime territoresh, tashmë është i qartë edhe për Brukselin zyrtarë. Kështu shefi i delegacionit të BE-së për marrëdhëniet me Serbinë, Eduard Kukan, ka lëshuar deklarata të forta kundër shefes për punët e Jashtme të BE-së, duke thënë se ka treguar mungesë të lidershipit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/245194/kukan-sulmon-mogherinin-per-paktin-serbi-kosove-ka-treguar-mungese-lidershipi/

 

Dhuna në Kavajë/ Magani akuzon gjyqtarët: Pa diskutim ishin kundër nesh!

Trajneri i Besës, Gugash Magani akuzoi gjyqtarin Klajdi Kola, i cili sipas tij ishte kundër ekipit kavajas, që në disa raste i ndëshkoi, por me kartonin e kuq i vuri vulën gjithçkaje.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/245327/dhuna-ne-kavaje-magani-akuzon-gjyqtaret-pa-diskutim-ishin-kunder-nesh/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco