Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:22, 06/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Premtimi i madh i Bashës për qytetarët, ja cili do të jetë ndër vendimet e para pasi PD të vijë në pushtet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë edhe një premtim tjetër nga takimi i sotëm që pati me studentët e Politeknikut.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/243265/premtimi-i-madh-i-bashes-per-qytetaret-ja-cili-do-te-jete-nder-vendimet-e-para-pasi-pd-te-vije-ne-pushtet/

 

Shkrimtari i njohur për Syri.net ‘E keqja më e madhe është Rama, ja pse mbështesim PD-në deri në fitore’

Shkrimtari dhe aktivisti i njohur i shoqërisë civile, Rudi Erebara, i ftuar në Syri.net, duke komentuar situatën politike në vend, nuk shikon asnjë shpresë se kjo qeveri mund ti japë shpresë vendit në këtë situatë kriminaliteti ku e ka zhytur.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243234/shkrimtari-i-njohur-per-syri-net-e-keqja-me-e-madhe-eshte-rama-ja-pse-mbeshtesim-pd-ne-deri-ne-fitore/

                                    

VIDEO/ Rama në Kukës, policia përplaset ashpër me qytetarët

Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kukës.

Në orën 14:30 minuta Rama pritet të shkojë në qytetin verilindor, por ai është pritur me protesta.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243201/video-rama-ne-kukes-policia-perplaset-ashper-me-qytetaret/

 

FOTO/ Policë të shumtë me kundragaz në shpinë, Rama nuk u beson, zbret në Kukës nga ajri

Forca të shumta të Policisë së Shtetit të specializuara në ndërhyrjen e shpejtë, u vunë në lëvizje sot për ti hapur rrugën kryeministrit Rama drejt Kukësit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243267/foto-police-te-shumte-me-kundragaz-ne-shpine-rama-nuk-u-beson-zbret-ne-kukes-nga-ajri/

                                    

Nuk është luftë politike por mbijetese! Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, për ‘Repolitix’

Znj. Kryemadhi, ju keni nisur një tur takimesh ku jeni fokusuar kryesisht në rrethe me grupe interesi, jeni duke takuar fermerë. Janë këto takime në funksion të zgjedhjeve lokale apo në funksion të zgjedhjeve të parakohshme? Çfarë takimesh janë këto?

Për më shumë

 https://www.syri.net/politike/243315/nuk-eshte-lufte-politike-por-mbijetese-intervista-e-kryetares-se-lsi-se-monika-kryemadhi-per-repolitix/

 

Shqipëria kap rekord europian në Strasburg, me gjyqet e humbura!

Shqipëria është shteti ndaj të cilit, Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut ka dhënë vlerën më të lartë të vendimeve në formë dëmshpërblimi gjatë vitit të kaluar

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243179/shqiperia-kap-rekord-europian-ne-strasburg-me-gjyqet-e-humbura/

 

Vëlla e motër u plasi granata në dorë, ja si ndodhi ngjarja sipas Policisë

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë e sotme e ndodhur në Bulqizë në mesditë, ku dy fëmijë u plagosën rëndë nga shpërthimi i një granate.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/243243/vella-e-moter-u-plasi-granata-ne-dore-ja-si-ndodhi-ngjarja-sipas-policise/

 

Ndjekje penale për zyrtarët që nuk deklarojnë pasurinë

Rreth katër mijë e 700 zyrtarë të lartë që punojnë në institucionet e Kosovës, janë të obliguar që çdo vit të deklarojnë pasurinë e tyre në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Por, jo të gjithë i respektojnë afatet dhe ligjin për deklarimin e pasurisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/243310/ndjekje-penale-per-zyrtaret-qe-nuk-deklarojne-pasurine/

 

Libia në prag lufte civile

Gjendja në Libi po përkeqësohet me shpejtësi pasi dy fraksione ushtarake rivale janë zotuar të marrin kryeqytetin Tripoli. Komuniteti ndërkombëtar ka bërë thirrje kundër përdorimit të forcës ushtarake e gjithashtu sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guteresh, ndodhet në Tripoli për t’i nxitur palët të arrijnë një marrëveshje.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/243335/libia-ne-prag-lufte-civile/

 

VIDEO/ Salah ul kokën gjatë festës, ja çfarë ndodh mes dy lojtarëve të Liverpoolit

Liverpool mori 3 pikë të arta pasi fitoi me përmbysje 3-1 në transfertë kundër Southamptonit.

Në minutën e 80’ Salah realizoi një gol të çmendur pasi mori topin nga mesi i fushës për të bërë një “sprint” spektakolar.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/243325/video-salah-ul-koken-gjate-festes-ja-cfare-ndodh-mes-dy-lojtareve-te-liverpoolit/

                                    

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco