Ja sa do jenë temperturat për sot

Ja sa do jenë temperturat për sot

08:16, 05/04/2019

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende ka mundësi të shoqërohen me riga lokale shiu, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

 Në fushat barike pritet të ketë rënie, duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 2-11 m/s.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco