Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:10, 05/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha: Për Shqipërinë Europiane, të gatshëm të bashkëpunojmë me të gjithë, edhe me ...

Në intervistën e tij për Deutche Welle, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar edhe deklaratën e djeshme në parlament të ish ministrit të jashtëm Ditmir Bushati.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/242983/basha-per-shqiperine-europiane-te-gatshem-te-bashkepunojme-me-te-gjithe-edhe-me/

 

VIDEO/ Zgjedhjet lokale, Basha: Pa u ndëshkuar hajdutët e votave të 2017, nuk ka ...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Gjermani ku ka zhvilluar takime të shumta.

Duke folur për Dojçe Velle, Basha është shprehur edhe për zgjedhjet lokale.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/242975/video-zgjedhjet-lokale-basha-pa-u-ndeshkuar-hajdutet-e-votave-te-2017-nuk-ka/

 

Basha për DW: Në Europë nuk shkohet me gënjeshtra dhe shtet të kapur nga krimi

Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Gjermani ku ka zhvilluar takime të shumta në lidhje me situatën në Shqipëri.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/242971/basha-per-dw-ne-europe-nuk-shkohet-me-genjeshtra-dhe-shtet-te-kapur-nga-krimi/

 

Berisha publikon VIDEON e jashtëzakonshme, momentet kryesore në rrugën e Shqipërisë drejt NATO-s

Shqipëria kremtoi këto ditë 10 vjetorit e anëtarësimit të saj në NATO, një ndër momentet kulmore të historisë së re të Shqipërisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243036/berisha-publikon-videon-e-jashtezakonshme-momentet-kryesore-ne-rrugen-e-shqiperise-drejt-nato-s/

 

Pamje tronditëse, ja se si një drejtues mjeti tentoi të shtypë protestuesit te 'Unaza e Re'

Një person me automjet ka tentuar të sulmojë banorët që protestonin në Unazën e Re, pak minuta më parë gjatë protestës së tyre të radhës. Mjeti që drejtohej nga një shtetas i paidentifikuar ka hyrë mes turmës ku kishte më së shumti gra dhe femijë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243019/pamje-tronditese-ja-se-si-nje-drejtues-mjeti-tentoi-te-shtype-protestuesit-te-unaza-e-re/

 

Kryemadhi zbulon, ja skenari i Ramës për ti zgjatur jetën Parlamentit ilegjitim

Komisioni Qendror Zgjedhor dhe Parlamenti po zvarrisin qëllimisht mandatin e deputetëve të rinj, më synim që ti zgjasin sa më shumë mandatin këtij parlamenti ilegjitim.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/243054/kryemadhi-zbulon-ja-skenari-i-rames-per-ti-zgjatur-jeten-parlamentit-ilegjitim/

 

Lleshaj do japë policët me qira, ironizon Vasili; 'Tani jepe edhe Policinë e Shtetit me PPP'

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar sot nga studio e Faxneës, edhe vendimin e qeverisë për krijimin e një policie private nga radhët e Policisë së Shtetit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/243009/lleshaj-do-jape-policet-me-qira-ironizon-vasili-tani-jepe-edhe-policine-e-shtetit-me-ppp/

 

Emërohen 14 shefa të rinj komisariatesh/ Ja emrat dhe vendet

Emërohen 14 shefa të rinj komisariatesh.

Kjo gjë është bërë e ditur nga burime zyrtare të Policisë së Shtetit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/242980/emerohen-14-shefa-te-rinj-komisariatesh-ja-emrat-dhe-vendet/

 

Kërcënoi Haradinajn me flamurin e ISIS pas krahëve/ Prokuroria Speciale ngre aktakuzën

Prokuroria Speciale në Kosovë ka ngritur të enjten aktakuzë në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ndaj të pandehurit B.E, nga Komuna e Drenasit, për shkak të veprave penale: “shtytje për kryerjen e veprave terroriste” si dhe “mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/243007/kercenoi-haradinajn-me-flamurin-e-isis-pas-kraheve-prokuroria-speciale-ngre-aktakuzen/

 

Matteo Salvini: Lamtumirë të majtës, Europa do të ndryshojë

Mateo Salvini, zëvendëskryeministër i Italisë dhe do të organizojë një mbledhje të partive të ekstremit të djathta europiane në Milano, gjatë javës së ardhshme, që synon ndërtimin e një aleance përpara zgjedhjeve në maj.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/242976/matteo-salvini-lamtumire-te-majtes-europa-do-te-ndryshoje/

 

Barça merr lajmin e madh para duelit në Champions kundër Man United

Ousmane Dembele ka lënë pas shqetësimet që kishte dhe është rikthyer në stërvitje me grupin e plotë të Barcelonës.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/243044/barca-merr-lajmin-e-madh-para-duelit-ne-champions-kunder-man-united/

                                    

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco