Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:23, 24/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Shihni si Rama shpërthen kundër SYRI.net dhe medieve kritike: Derra, zuzarë, kanale...

Edi Rama ka lançuar sot gjatë fjalimit të tij në të ashtuquajturin Kongres të PS-së, ku nuk u fol për asnjë nga hallet dhe problemet e shqiptarëve, një ofensivë kundër të gjithë atyre medieve dhe gazetarëve që denoncojnë Shqipërinë  virtuale që shitet në ERTV dhe zbulojnë realitetin skandaloz.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/240043/video-shihni-si-rama-shperthen-kunder-syri-net-dhe-medieve-kritike-derra-zuzare-kanale/

 

'E ka një sufllaqe kush bën një selfie'/ Kongresi i Rilindjes, frymëzim për MEME në rrjetet sociale

Kongresi i sotëm i Partisë Socialiste, i zhvilluar në sheshin “Nënë Tereza”, me regji qëndrore dhe me punonjës të administratës të ardhur nga rrethet, nuk ka kaluar në heshtje nga qytetarët.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/240078/e-ka-nje-sufllaqe-kush-ben-nje-selfie-kongresi-i-rilindjes-frymezim-per-meme-ne-rrjetet-sociale/

 

VIDEO/ Shihni se si rrëshqet Rama kundër gazetarëve që nuk i blen dot

Dihet tashmë dashuria e kryeministrit Edi Rama për të dalë në media gjatë gjithë kohës, të propagandojë “arritjet” e tij, të sulmojë kundërshtarët e të flasë me orë të tëra pa e ndërprerë njeri.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/240066/video-shihni-se-si-rreshqet-rama-kunder-gazetareve-qe-nuk-i-blen-dot/

 

VIDEO/ Rama nuk ka më turp, ja se si mashtroi sot për shëndetësinë falas dhe biznesin

Propaganda e Ramës nuk njeh kufi kur puna vjen për të mashtruar qytetarët e tij me lugë boshe apo gënjeshtra që ata nuk mund ti gëlltisin më me një qeveri që jo vetëm i fyen me mashtrime, por del edhe publikisht siç doli sot Rama dhe u thotë që mjekët dhe infermierët janë shumë më mirë se dje apo se taksat për biznesin e vogël janë ulur

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/240070/video-rama-nuk-ka-me-turp-ja-se-si-mashtroi-sot-per-shendetesine-falas-dhe-biznesin/

 

‘Nga fitorja në fitore’, Kongresi i Rilindjes si Kongresi i Partisë së Punës dikur...

Kongresi i sotëm i Partisë Socialiste, event nën regjinë e kontrolluar të qeverisë dhe i mbushur me punonjës të administratës shtetërore nga i gjithë vendi, u kritikua jo vetëm nga opozita, por edhe nga media për mesazhet që dha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240087/nga-fitorja-ne-fitore-kongresi-i-rilindjes-si-kongresi-i-partise-se-punes-dikur/

 

VIDEO/ Bombë e vërtetë: Tabulatet provojnë se mashtruesi Alizoti ka biseduar me Taulant Ballën

“Një bombë të vërtetë” e ka konsideruar ish-kryeministri Sali Berisha, videopërgjimin e publikuar së fundmi, ku dëgjohet qartazi dëshmitari i rremë i çështjes së Agron Xhafajt të deklarojë se ka biseduar me Taulant Ballën, kreun e grupit parlamentar të PS-së. Dëshmitari i rremë quhet Fredi Alizoti dhe personi me të cilin ai bashkëbisedon në telefon dhe rrëfen, është drejtori i Policisë së Fierit, Alfred Nushi.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/240022/video-bombe-e-vertete-tabulatet-provojne-se-mashtruesi-alizoti-ka-biseduar-me-taulant-ballen/

 

Vazhdon tallja e rrjetit/ 'Shokë Fatosi na e dhjeu, nuk na erdhi në Kongres'

Rrjetet sociale vazhdojnë të jenë të pamëshirshëm me Kongresin e sotëm të Partisë Socialste ku me dhjetra meme që qarkullojnë në rrjetet sociale vejnë në lojë shown që prodhoi ky Kongres.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/240125/vazhdon-tallja-e-rrjetit-shoke-fatosi-na-e-dhjeu-nuk-na-erdhi-ne-kongres/

 

Të gjitha atentatet dhe vrasjet mafioze që kanë tronditur vendin prej fillimit të 2019-ës

Prej fillimit të vitit e deri më sot, vrasjet, ekzekutimet mafioze, atentatet kanë qenë kryefjala e lajmeve në vend.

Shqipëria ndodhet nën kthetrat e krimit dhe situata duket se është jashtë kontrollit për Policinë e Shtetit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/240091/te-gjitha-atentatet-dhe-vrasjet-mafioze-qe-kane-tronditur-vendin-prej-fillimit-te-2019-es/

 

23 Mars 1999/ NATO merrte 'dritën jeshile' për bombardimet mbi Beograd

Më 23 mars 1999, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Javier Solana do ti jepte “ok”-in forcave ajrore për të filluar bombardimet mbi Beograd.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/240126/23-mars-1999-nato-merrte-driten-jeshile-per-bombardimet-mbi-beograd/

 

Macron i prerë: Bashkimi Europian nuk duhet të jetë peng i Britanisë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, deklaroi se Evropa nuk duhet të mbetet peng i procesit të Brexit-it. “Projekti evropian nuk duhet të jetë i burgosuri i Brexit-it”, deklaroi presidenti francez.

 Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/240109/macron-i-prere-bashkimi-europian-nuk-duhet-te-jete-peng-i-britanise/

 

Duka: Panuccin mund ta largoja më parë, takimi me Edy Rejën për ...

Humbja e Kombëtares kuqezi me Turqinë në kualifikueset e “Euro 2020” solli shkarkimin e trajnerit Panucci. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka shpjegoi arsyet e marrjes së këtij vendimi, duke pranuar se ai mund të ishte marrë edhe më herët.

Për më shumë          

https://www.syri.net/sport/240133/duka-panuccin-mund-ta-largoja-me-pare-takimi-me-edy-rejen-per/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco