Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:20, 15/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Protesta e 16 Marsit, mesazhi i fortë i Lulzim Bashës

Pak orë larg protestës së 16 marsit, lideri i opozitës Lulzim Basha ka lëshuar një thirrje përmes rrjeteve sociale.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237914/video-protesta-e-16-marsit-mesazhi-i-forte-i-lulzim-bashes/

 

Basha me Aleancën për Teatrin: Zgjedhjet të parakohshme për daljen e vendit nga kriza

Kreu i Partisë Demokratike Luzim Basha po zhvillon një takim me perfaqësues të artit

Ai bëri thirrje për zgjedhje te parakohëshme për daljen e vendit nga kriza. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237787/basha-me-aleancen-per-teatrin-zgjedhjet-te-parakohshme-per-daljen-e-vendit-nga-kriza/

 

Artistët/ Tupja: Rama frikë nga Teatri, e sheh veten lakuriq/ Kapexhiu: Rama Ik....

Partia Demokratike po zhvillon një tryezë me Aleancën në Mbrotje të Teatrit

Profesor Edmond Tupja tha se Rama e urren teatrin ndërsa artisti Bujar Kapexhiu bëri thirrje për ndërgjegjësimin e qytetarëve se Rama duhet të ikë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237812/artistet-tupja-rama-frike-nga-teatri-e-sheh-veten-lakuriq-kapexhiu-rama-ik/

 

Ikona e PS-së: Basha gjest të madh, djegia e mandateve rruga e vetme

Ndarja mes socialistëve dhe “Rilindjes”  si një organizatë që ka uzurpuar PS-në sa vjen dhe bëhet më e zëshme. Pas deklaratave të forta të Arta Dades dhe prononcimeve të Pandeli Majokos apo Ditmir Bushatit, një tjetër “senator” i kësaj force politike, del hapur kundër lidershipit të Edi Ramës

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237809/ikona-e-ps-se-basha-gjest-te-madh-djegia-e-mandateve-rruga-e-vetme/

 

Shkrimtarja Açka: Do lidhemi me zinxhirë nëse prishin Teatrin Kombëtar

Në tryezën e Partisë Demokratike me Artistët ka folur dhe shkrimtarja e njohur Flutura Açka.

Kryefjala e saj ka qenë Teatri Kombëtar.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237805/shkrimtarja-acka-do-lidhemi-me-zinxhire-nese-prishin-teatrin-kombetar/

 

‘Dy fjalë për ndërkombëtarët’, reagimi i Sali Berishës

Teksa në emisionin “Opinion” flitet për aksionin e opozitës, protestën e së shtunës dhe rolit e mendimit të ndërkombëtarëve në zgjidhjen e ngërçit politik në vend, vjen edhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237953/dy-fjale-per-nderkombetaret-reagimi-i-sali-berishes/

 

Rusët nuk e shpëtojnë dot tavarish Ramën

Ashtu siç pritej, nuk do të kalonte shumë kohë që Edi Rama të bënte lidhjen e famshme mes armikut të brendshëm dhe atij të jashtëm, (fronti i së keqes) që po komplotojnë kundër interesave europiane të Shqëipërisë që sot mishërohen tek pushteti i tij (fronti i së mirës). Me një gjuhë të tërthortë, kryeministri i vendit ka lënë të kuptohet se veprimi radikal i opozitës ose sponsorizohet ose i shërben interesave ruse për ta mbajtur Shqipërinë dhe rajonin larg Bashkimit Europian.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237898/ruset-nuk-e-shpetojne-dot-tavarish-ramen/

 

Plagosja në Tiranë, FOTO nga vendngjarja, emri i plotë i të plagosurit

Një 26-vjeçar i quajtur Enea Keqa ka mbetur i plagosur me armë mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Sipas burimeve paraprake të tvklan.al, ngjarja ka ndodhur tek Komuna e Parisit në një kryqëzim rrugor.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/237968/plagosja-ne-tirane-foto-nga-vendngjarja-emri-i-plote-i-te-plagosurit/

 

Lidhjet me rusët e serbët kalojnë nga zyra e Edi Ramës dhe Baton Haxhiut!

 Nga Enver Bytyçi

Kryeministri i Shqipërisë, zoti Rama, anatemoi dje opoziten shqiptare në prezencë të homologut të tij maqedonas për gjoja lidhjen që ekzistoka midis protestave në Shqipëri dhe interesit rus për përshkallëzimin e këtyre protestave. Ai u shpreh se “Nuk është sekret fakti që Rusia nuk është e interesuar për integrimet europiane të Ballkanit Perendimor”.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/237838/lidhjet-me-ruset-e-serbet-kalojne-nga-zyra-e-edi-rames-dhe-baton-haxhiut/

 

Bashkimi Europian i jep Turqisë 3 miliardë euro, ja vendimi

Bashkimi Europian ka premtuar plot 3 miliardë euro për sirianët që ndodhën në Turqi.

Shifra prej 1.5 miliardë euro e cila është edhe pjesë e dytë e shumës do transferohen për në Turqi.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/237921/bashkimi-europian-i-jep-turqise-3-miliarde-euro-ja-vendimi/

 

U eliminua nga Championsi, klubi gjerman shkarkon trajnerin

Humbja 7-0 ndaj Manchester Cityt ishte e fundit për Domenico Tedescon në stolin e Schalke 04.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/237942/u-eliminua-nga-championsi-klubi-gjerman-shkarkon-trajnerin/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment