Policia konfiskon targat dhe gjobit shoferët në kryeqytet

Policia konfiskon targat dhe gjobit shoferët në kryeqytet

13:04, 14/03/2019

Parkimi në vendet e gjelbëruara dhe të ndaluara me shenjë është i shpeshtë në kryeqytet

Por, tash ka filluar të aplikohet konfiskimi i targave dhe gjobave mandatore për veturat që parkohen në gjelbërim.

 “Ndalohet parkimi në gjelbërim! Konfiskim i targave dhe gjobë mandatore. Shumë shpejt do të fillojmë me konfiskim të automjeteve kudo që e dëmtojnë gjelbërimin nëpër lagje, e sidomos rreth fakulteteve ku kjo dukuri është shumë më shpeshtë”, ka shkruar në Facebook, Drejtori i Inspeksionit, Adonis Tahiri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco