Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 13/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

'Rama, hajdut i maskuar si klloun, në Europë nuk shkohet me politikanë të lidhur me krimin'

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve të tij në qytetin e Beratit.

Gjatë fjalës së tij Basha theksoi se në Europë nuk shkohet me politikanë të lidhur me krimin.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237364/rama-hajdut-i-maskuar-si-klloun-ne-europe-nuk-shkohet-me-politikane-te-lidhur-me-krimin/

 

LIVE/ Basha: Po e patë Ramën duke këputur mufka apo me ato veshjet, po bën një vjedhje të madhe!

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka shkuar sot në Urën Vajgurore për të takuar biznesmenët si dhe për t'i ftuar ata në protestën e 16 marsit para Kryeministrisë. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237333/live-basha-po-e-pate-ramen-duke-keputur-mufka-apo-me-ato-veshjet-po-ben-nje-vjedhje-te-madhe/

 

Dosja '184'/ Trondit Gazmend Bardhi: 'Rama është kapur duke blerë vota me kriminelët'

Një tjetër dosje pritet të trondisë politikën pas asaj “339” ku zyrtarë të lartë socialistë janë kapur duke blerë vota në bashkëpunim me grupe të struktura kriminale. Këtë radhë bëhet fjalë për dosjen “184” e cila ka të tjera regjistrime të cilat implikojnë po kështu zyrtarë të Partisë Socialiste të përfshirë në blerjen e votave në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237435/dosja-184-trondit-gazmend-bardhi-rama-eshte-kapur-duke-blere-vota-me-kriminelet/

 

VIDEO/ Surpriza e orëve të fundit, Basha pritet nga qindra qytetarë në Dibër

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zbritur këtë mbrëmje në Dibër, ku është pritur nga qindra qytetarë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237456/video-surpriza-e-oreve-te-fundit-basha-pritet-nga-qindra-qytetare-ne-diber/

 

Flamuri me yllin e kuq në Frankfurt, Berisha: 'Edvini ktheu flamurin e etërve xhelatë'

Skandali i sotëm në Frankfurt të Gjermanisë, ku në panairin vjetor të këtij qyteti, u ngrit flamuri shqiptar me yllin e verdhë komunist me pesë cepa, ka sjellë edhe reagimin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237427/flamuri-me-yllin-e-kuq-ne-frankfurt-berisha-edvini-ktheu-flamurin-e-eterve-xhelate/

 

Gazetarja e 'Le Iene' sulmon Ramën: Ti përgjigjet varfërisë që pamë në Shqipëri

Gazetarja e emisionit investigativ “Le Iene” në Itali, Allice Marinelli ka dhënë sonte një intervistë për emisionin “Tempora” në Ora News për gazetaren Sonila Meço, ku i ka kërkuar kryeministrit Rama që t'u përgjigjet akuzave që i bëhen dhe jo ti anashkalojë, duke i instrumentalizuar politikisht,

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237423/gazetarja-e-le-iene-sulmon-ramen-ti-pergjigjet-varferise-qe-pame-ne-shqiperi/

 

Kryemadhi: Aksioni i opozitës i qartë, nuk do të lejojmë rikthimin e diktaturës në Shqipëri

Kryemadhi: Aksioni i opozitës është i qartë. Nuk do lejojmë rikthimin e diktaturës në Shqipëri

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë takimit me qytetarët e Cërrikut, është shprehur se, sot të gjitha institucionet po vihen në funksion të një individi të vetëm.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237394/kryemadhi-aksioni-i-opozites-i-qarte-nuk-do-te-lejojme-rikthimin-e-diktatures-ne-shqiperi/

 

Strazimiri: Shqipëria vendi që provoi maskarallëqet ‘juridikisht korrekte’ të shekullit të 20-të

Ish deputeti demokrat ka bërë një analizë të situatës në të cilën gjendet sot politika dhe parlamenti shqiptar. Ai duke krahasuar sjelljen e poshtetit që nga Koha e Musolinit në Itali bën përngjasimin me pushtetin aktual në vendin tonë pa harruar edhe tranzicionin “nga pikpamja juridike”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237313/strazimiri-shqiperia-vendi-qe-provoi-maskaralleqet-juridikisht-korrekte-te-shekullit-te-20-te/

 

Kriza politike/ Socialistët kundër Edi Ramës

Qeverisja e Edi Ramës, që po arrin 6-vjeçarin, ka lënë të pakënaqur jo vetëm opozitën, qytetarët por edhe eksponentë të rëndësishëm të Partisë Socialiste dhe të majtës në Shqipëri.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237431/kriza-politike-socialistet-kunder-edi-rames/

 

VIDEO-FOTO/ Raguza, kapen korrierët shqiptarë me mbi 1.1 kile kokainë në makinë

Policia e Raguzës ka arrestuar dy korrierë droge shqiptarë, H.E., 28 vjeç, dhe A.J., 20 vjeç. Të dy ishin në një makinë me targa shqiptare e cila ecte në drejtim të Ragusë. Gjatë verifikimit, të dy ishin veçanërisht bashkëpunues duke dhënë çdo informacion për pasaportat, duke shpjeguar se kishin një banesë në Raguza, ndonëse pa leje qëndrimi, pasi ishin turistë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/237311/video-foto-raguza-kapen-korrieret-shqiptare-me-mbi-1-1-kile-kokaine-ne-makine/

 

FOTO-EMRA/ Kush është viktima dhe autori i vrasjes sot në Gjakovë

Pasditen e sotme Gjakova u trondit nga një atentat me armë zjarri në fshatin Marmull ku për pasojë një humbi jetën, ndërsa një tjetër u plagos.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/237436/foto-emra-kush-eshte-viktima-dhe-autori-i-vrasjes-sot-ne-gjakove/

 

VIDEO/ Disfata e dytë parlamentare për May, parlamenti britanik i thotë "Jo" Brexit

Parlamenti britanik sapo ka hedhur poshtë planin e kryeministres Theresa May për të dalë nga BE, i njohur ndryshe si Brexit.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/237419/video-disfata-e-dyte-parlamentare-per-may-parlamenti-britanik-i-thote-quot-jo-quot-brexit/

 

FOTO/ Juventus-Atletico, 'fluturon' CR7. Nota stratosferike e Cristiano Ronaldos

Juventusi bëri mrekullinë në fushën e vet në ndeshjen e kthimit me Atletico Madridin, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/237444/foto-juventus-atletico-fluturon-cr7-nota-stratosferike-e-cristiano-ronaldos/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment