FOTO-EMRA/ Kush është viktima dhe autori i vrasjes sot në Gjakovë

FOTO-EMRA/ Kush është viktima dhe autori i vrasjes sot në Gjakovë

22:36, 12/03/2019

Pasditen e sotme Gjakova u trondit nga një atentat me armë zjarri në fshatin Marmull ku për pasojë një humbi jetën, ndërsa një tjetër u plagos.

Viktima është identifikuar Tun Bezhi, 40 vjeç, i cili edhe pse u dërgua me shenja jete në Spitalin Rajonal të Gjakovës, nuk mundi të mbijetonte.

Pak pas atentatit policia arriti të arrestonte autorin, shtetasin Alfred Gjugja, përcjell Syri.net.

Autori

Image

Sipas Prokurorisë së Gjakovës, motivet e kësaj vrasjeje dyshohet të jenë çështjet e pronësisë, por nuk ka ende asgjë ë konfirmuar.

VIKTIMA

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco