Pacolli: Vuçiçi mos të bëhet pykë

Pacolli: Vuçiçi mos të bëhet pykë

08:22, 10/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka ftuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç që mos të luaj rolin e molerit në lojën lindje-perëndim, por të kthehet në tavolinë të dialogut, ku ka thënë se po i presin me platformë.

Pacolli ka shkruar në Facebook se presidenti i Serbisë, Vuçiç duhet ta kuptojë se Serbia nuk mund të bëhet pykë në marrëdhëniet strategjike dhe të përhershme mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës dhe duhet të ndalët me retorikat agresive ndaj Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment