Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 10/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Fjala e plotë e Bashës sot në Paskuqan: Bashkë më 16 mars, të vazhdojmë betejën deri në fitore!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar disa takime sot me banorët e Paskuqanit, Tiranë, duke shkuar vetë për të folur me ta në bizneset e tyre modeste përgjatë rrugëve dhe në fund, duke i ftuar të gjithë në protestën 16 marsit përpara Kryeministrisë. 

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/236620/fjala-e-plote-e-bashes-sot-ne-paskuqan-bashke-me-16-mars-te-vazhdojme-betejen-deri-ne-fitore/

 

VIDEO/ Protestë anti-Rama edhe në Sarandë, socialisti e sfidon: Eja flasim, po ta mbajti…

Jo vetëm në Fier dhe Këlcyrë. Protestë anti-qeveri është mbajtur sot edhe në qytetin e Sarandës.

Qindra qytetarë kanë dalë në qendër të qytetit jugor dhe kanë protestuar për më shumë punë, taksa të ulëta dhe rrëzimin e qeverisë Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236719/video-proteste-anti-rama-edhe-ne-sarande-socialisti-e-sfidon-eja-flasim-po-ta-mbajti-hellip/

 

Denoncimi i zyrtares së Bashkisë Tiranë/ Na ngarkuan në autobus e na çuan në Vlorë

Protestat e opozitës duket se kanë vënë në punë edhe Bashkinë e Tiranës. Siç shkruan një punonjës i saj, e gjithë adminsitrata është shndërruar në repart ushtarak.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/236737/denoncimi-i-zyrtares-se-bashkise-tirane-na-ngarkuan-ne-autobus-e-na-cuan-ne-vlore/

 

Protestat/ Akuza e Nishanit: Brenda policisë janë infiltruar individë që provokojnë qytetarët

I ftuar në News 24, Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani ka komentuar protestat e opozitës dhe rolin e Policisë së Shtetit në to.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/236714/protestat-akuza-e-nishanit-brenda-policise-jane-infiltruar-individe-qe-provokojne-qytetaret/

 

Banorët e 'Astirit' të vendosur: Nuk lëvizim derisa të largohet Rama

Kanë më shumë se 3 muaj që protestojnë çdo ditë, por sërish duken të vendosur ti shkojnë deri në fund kauzës së tyre.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236716/banoret-e-astirit-te-vendosur-nuk-levizim-derisa-te-largohet-rama/

 

Kryemadhi: Djegia e mandateve tona, edhe si shmangie e konfliktit civil

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë takimit të zhvilluar me strukturat e LSI në Gramsh u ndal në vendimin e opozitës për djegien e mandateve. Kryemadhi tha se djegia e mandateve ishte një akt që tregon se opozita nuk mund të jetë një opozitë fasadë dhe nga ana tjetër ajo theksoi se djegia e mandateve është një sensibilizim për kalbjen e sistemit dhe kalbjen e qeverisë së Rilindjes.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236647/kryemadhi-djegia-e-mandateve-tona-edhe-si-shmangie-e-konfliktit-civil/

 

Vrasja në Peqin, identifikohet viktima/ Ja si ndodhi ngjarja

Një 21-vjeçar është vrarë në fshatin Galush të Peqinit.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kronike/236728/vrasja-ne-peqin-identifikohet-viktima-ja-si-ndodhi-ngjarja/

 

Detaje të reja/ AKI planifikoi për 17 ditë arrestimin e 6 'Gylenistëve' në Kosovë

Ekstradimi i 6 shtetasve turk nga Kosova nuk ishte i rastësishëm. Institucionet e Kosovës kanë punuar 17 ditë për të realizuar planin që ngjalli shumë debate në Kosovë, Turqi dhe jo vetë..

Për më shumë          

https://www.syri.net/kosova/236691/detaje-te-reja-aki-planifikoi-per-17-dite-arrestimin-e-6-gylenisteve-ne-kosove/

 

BE në panik/ Partitë ekstremiste dyfishojnë vendet në Parlamentin Europian

Partitë anti-establishment në të gjithë BE-në pritet të kenë një rritje të popullaritetit në votimet për Parlamentin Evropian, që pritet të mbahen gjatë muajit maj.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/236724/be-ne-panik-partite-ekstremiste-dyfishojne-vendet-ne-parlamentin-europian/

 

Ferit Keta fiton me 'knockout' teknik ndaj argjentinasit Zarate

Ferit Keta arriti të mposhtë me knockout në raundin e pestë kundërshtarin e tij, argjentinasin Zarate, duke qenë ende i pamposhtur në raundin ndërkombëtar.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/236766/ferit-keta-fiton-me-knockout-teknik-ndaj-argjentinasit-zarate/

            

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment