Sulmuan policët, arrestohen

Sulmuan policët, arrestohen

11:35, 08/03/2019

Policia e Kosovës njofton se në Mitrovicë Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj.

Ata kanë sulmuar fizikisht dhe kanë kanosur zyrtarët policorë derisa kishin qenë në kryerje të detyrës.

Njëri nga zyrtarët policorë ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa dy prej të dyshuarve me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje kurse i treti pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment