Mbërrijnë temperaturat e pranverës në Kosovë

Mbërrijnë temperaturat e pranverës në Kosovë

08:16, 20/02/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë 13 gradë Celsius.

Do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell. Vranësirat do të jenë kryesisht të shtrira në perëndim dhe veriperëndim të vendit, por nuk parashihen të sjellin reshje të asnjë forme për shkak se ato do ti takojnë stadit të lartë të Troposferës. 

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i  veriperëndimit, njofton IHMK.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment