Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:11, 18/02/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha: Do ti propozoj grupit parlamentar të djegim mandatet

‘Do i propozoj Grupit Parlamentar te djegim mandatet’.

Kjo është deklarata e fortë e Lulzim Bashës mesditën e sotme.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/231995/video-basha-do-ti-propozoj-grupit-parlamentar-te-djegim-mandatet/

 

Banorët e Unazës paralajmërojnë Ramën: Të enjten na prit në Parlament

“Ne do të marrim masat tona dhe të enjtën Edi Rama do ta kuptojë se kush janë shqiptarët përpara Parlamentit të votave të vjedhura”. Kjo ishte deklarata e njërit prej banorëve të Astirit, të cilët kanë dalë edhe sot në ditën e 105 të protestës së tyre kundër vijimit të projektit tek Unaza e Re, pasi për ta ky është një projekt korruptiv duke sjellë edhe shembjen e dhjetra banesave .

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/232029/banoret-e-unazes-paralajmerojne-ramen-te-enjten-na-prit-ne-parlament/

 

Djegia e mandateve, Alizoti: Opozita do ta votojë propozimin e Bashës

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Tomorr Alizoti, i njohur dhe për qëndrimet e tij kritike ndaj kryetarit Lulzim Basha, është shprehur i bindur se Grupi parlamentar i opozitës do ta votojë propozimin e kreut demokrat për djegjen e mandateve.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/232036/djegia-e-mandateve-alizoti-opozita-do-ta-votoje-propozimin-e-bashes/

 

Edi Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Kosovë, në kremtimin e 11-vjetorit të Pavarësisë. Por përveç injorimit që iu bë nga kryeministri Ramush Haradinaj, duke mos i dhënë dorën, edhe në Kuvendin e Kosovës ka qenë një “i ftuar i parëndësishëm”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/232043/edi-rama-nuk-lejohet-te-flase-ne-kuvendin-e-kosoves/

 

Koment epik nga Agim Xhafka: Mos pirdhni në proteste, ec e dëgjo ambasadat pastaj…

Opinionisti Agim Xhafka njihet për komentet e tij pikante lidhur me aktualitetin politik dhe social në vendin tonë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/232047/koment-epik-nga-agim-xhafka-mos-pirdhni-ne-proteste-ec-e-degjo-ambasadat-pastaj-hellip/

 

‘Me kryetrimin e kombit’, Berisha publikon FOTON e rrallë me Adem Jasharin

Në 11-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një foto me komandantin legjendar, Adem Jashari.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/232009/me-kryetrimin-e-kombit-berisha-publikon-foton-e-rralle-me-adem-jasharin/

 

VIDEO-FOTO/ Atentat të fortit të Vlorës, i vrasin kunatin dhe mikun e tij. Ja emrat

Dalin detaje të reja në lidhje me krimin e rëndë të ndodhur mesditën e sotme në Vlorë.

Mësohet se shënjestër e breshërive ka qenë një nga të fortët e Vlorës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/231982/video-foto-atentat-te-fortit-te-vlores-i-vrasin-kunatin-dhe-mikun-e-tij-ja-emrat/

 

VIDEO/ Momenti historik! Bush: Shtetet e Bashkuara njohin shtetin e Kosovës

Kosova festoi 11-vjetorin e Pavarësisë së saj. 17 Shkurti të sjell në kujtesë mundin  dhe gjakun e mijëra djemve dhe vajzave, burrave trima dhe grave qëndrestare. Port ë gjithë jemi të vetëdijshëm se, pa mbështetjen e SHBA-ve Kosova vështirë se do e festonte sot këtë ditë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/232087/video-momenti-historik-bush-shtetet-e-bashkuara-njohin-shtetin-e-kosoves/

 

VIDEO/ Takimi historik që 'vulosi' Pavarësinë e Kosovës

Sot Kosova festoon 11-vjetorin e Pavarësisë së saj. Një date dhe ditë historike që I solli shqiptarëve larine e munguar prej shekujsh.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/232012/video-takimi-historik-qe-vulosi-pavaresine-e-kosoves/

 

SHBA kritika BE-së për qëndrimet ndaj Venezuelës dhe Iranit

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence kritikoi ashpër aleatët evropianë të shtunën, për qëndrimin e tyre ndaj Iranit dhe Venezuelës, në një fjalim në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/231929/shba-kritika-be-se-per-qendrimet-ndaj-venezueles-dhe-iranit/

 

Te Barcelona bëhet modë, lojtarit i vjedhin shtëpinë

Ditën e djeshme, Kevin Pinc Boateng e ka nisur ndeshjen që Barcelona luajti kundër Vajadolidit si titullar.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/232063/te-barcelona-behet-mode-lojtarit-i-vjedhin-shtepine/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment