VIDEO/ Pamjet nga beteja e Koshare, kur UÇK thyente kufirin

VIDEO/ Pamjet nga beteja e Koshare, kur UÇK thyente kufirin

11:49, 17/02/2019

Janë bërë 20 vjet nga Beteja e Koshares.

Kjo konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luftës së Kosovës.

Në këtë betejë, Brigada 138 ‘Agim Ramadani’, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.

Në këtë betejë të pranverës së vitit 1999, për gjatë dy muajve ranë dëshmorë 113 luftëtarë të UÇK-së dhe qindra të tjerë u plagosën.

Ju sjellim kujtimet të kësaj beteje nëpërmes videove nga ajo kohë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment