Shifër e çmendur/ Haradinaj: Ja sa vlen Veriu i Kosovës

Shifër e çmendur/ Haradinaj: Ja sa vlen Veriu i Kosovës

22:24, 12/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur se, Veriu i Kosovës vlen plot 500 miliardë dollarë ndaj dhe nuk do të pranojë kurrë t'ia japë atë Serbisë.

Deklarata erdhi gjatë intervistës për “Tempora” në Ora News.

"Kushdo që lëviz në kufij është në agjendën e Putinit. Ridizanjimi i kufijve është agjentë e Putinit. Me ju thënë shqiptarëve jepni veriun 500 miliardë dollarë, ku Shqipëria buxhetin vjetor e ka 4 miliardë dhe Kosova 2 miliardë. Krejt është kalkulim i agjenturave të Moskës, në të cilën kanë rënë në grakcë plot në Kosovë dhe në Shqipëri dhe kanë marrë paret e tyre", është shprehur Haradinaj, por pa përmendur emra konkretë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

info@maniusa.us;nuk jam robot o,idiot;mos cenzura,14/02/2019 20:04

PARA LUFTËS DYTË BOTËRORE MINJERA E METALEVE MË FISNIKE,TREPÇA;ISHTE NËN MENAGJIMIN E ANGLISË;GJATË NJË PROTESTË NË PRAG TË LUFTËS SË DYTË BOTËRORE,MU NGA VETË XEHTARËT SHQIPTARË,MENAXHERI ANGLEZ U TREGON TË VËTETËN VLERËS XEHËS NGA TREPÇA;DUKE PRANUAR SE JEMI FAJTORË MOR, QË NUK I PAGUAJMË SA DUHEJ XEHTARËT E NËNTOKËS SË XEHRORËS TREPÇA,AI U THOT:-SHIQONI,A DINI SA VLEN XEHJA E NXJERRUR NGA TREPÇA;VËRTET VETËM NJË LOPATË XEHË E NXJERRUR NGA XEHTARI MINJERËS TREPÇA,KA VLERËN O,SA TERË PAGESA VJETORE PËR NJË XEHTAR;DHE,PO JU GARANTOJMË NE,ANGLEZËT; PO LARGOHËMEI;POR,DO TË VIJË NJË EKSPLOATORË DIKTATORË,DIKTATURË RUSO KOMUNISTE-PUSO RROKURPISTE,QË DO TË JU RJEPI PËR SË GJALLI;PO DHE,DO TË PUNONI,TË TUNDONI,GJER TEK PREKJA HURIE;OUUUH,GJER TEK VDEKJA URIE!!. SHUMË TË FALA REFUGJAT LUFTË,PËRZNË ME DHUNË,KOSOVË-NEW JERCEY,USA.

Shto koment

Denonco