Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:09, 12/02/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Platforma e opozitës/ Basha gati marrëveshjen për të gjithë aleatët

Kreu i PD-së Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/230704/platforma-e-opozites-basha-gati-marreveshjen-per-te-gjithe-aleatet/

 

SYRI.net siguron dokumentin/ 8 pikat kryesore të platformës së opozitës

Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/230712/syri-net-siguron-dokumentin-8-pikat-kryesore-te-platformes-se-opozites/

 

Protesta e 16 Shkurtit/ Paloka: Fati i Ramës në duart e qytetarëve

Nënkryetari dhe një nga deputetët më të vjetër të Partisë Demokratike, Edi Paloka, paralajmëron kryeministrin Edi Rama se, më 16 shkurt shqiptarët do të derdhen në rrugë, ndaj atij i mbetet vetëm të zgjedhë formën e largimit nga qeveria. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/230685/protesta-e-16-shkurtit-paloka-fati-i-rames-ne-duart-e-qytetareve/

 

Reagon Lleshi: Unë nuk jam polici që i bie me d... Jam polici që arrestoj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, në një reagim në Tëitter u është përgjigjur akuzave të opozitës për rastin e policit në Malësi të Madhe që akuzohet për pedofili dhe kërcënim ndaj një minoreneje.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/230694/reagon-lleshi-une-nuk-jam-polici-qe-i-bie-me-d-jam-polici-qe-arrestoj/

 

Deputeti i PD/ Polici i skandali seksual në Shkodër, ish-komisioneri i PS

Deputeti i PD, Bardh Spahia, në një postim të bërë në Facebook, ka reaguar lidhur me rastin skandaloz të shefit të Komisariatit në zonën e Malësisë së Madhe, Berhan Bajrakurtaj, ndërsa shkruan se ai ka qenë komisioner i PS në zgjedhjet e qershorit të 2015.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/230643/deputeti-i-pd-polici-i-skandali-seksual-ne-shkoder-ish-komisioneri-i-ps/

 

‘Si të vrasim një polic!’, reagimi i ashpër i gazetares: Pepkola dhe vajzat e tij enden rrugëve të azilit….

Gazetarja e kronikës Anila Hoxha përmes një shkrimi në faqen e saj në facebook është ndalur tek trajtimi që iu bëhet policëve të karrierës në në mënyrë absurde nga ana e shtetit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/230603/si-te-vrasim-nje-polic-reagimi-i-ashper-i-gazetares-pepkola-dhe-vajzat-e-tij-enden-rrugeve-te-azilit-hellip/

 

VIDEO/ Paralajmëron Haradinaj: Kushdo që cenon territorin e Kosovës, është armik i saj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një vizitë me familjet e dëshmorëve të komunës së Deçanit, ku nuk kanë munguar edhe deklarata lidhur me çështjen e kufijve mes Kosovës e Serbisë. 

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/230682/video-paralajmeron-haradinaj-kushdo-qe-cenon-territorin-e-kosoves-eshte-armik-i-saj/

           

May, kundër planit të liderit të opozitës për dogana të përbashkëta me BE-në

Njëri nga ministrat e kabinetit qeveritar të Britanisë së Madhe ka njoftuar se kryeministrja e vendit, Theresa May, e ka refuzuar planin e paraqitur nga kryetari i Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn, lidhur me doganat e përbashkëta me Bashkimin Evropian, por se partitë janë pajtuar për shumë çështje tjera.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/230579/may-kunder-planit-te-liderit-te-opozites-per-dogana-te-perbashketa-me-be-ne/

 

VIDEO/ 15 persona në pranga për manipulim ndeshjesh

Futbolli nuk është e vetmja disiplinë sportive ku rezultati manipulohet.

Së fundmi, në skenë ka dal edhe tenisi, me policinë spanjolle që ka nisur një hetim për të gjetur drejtuesit e kësaj skeme.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/230745/video-15-persona-ne-pranga-per-manipulim-ndeshjesh/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco