Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:06, 11/02/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Mesazhi i Bashës: Edhe ndërkombëtarët duan rrëzimin e Ramës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha deklaron se nuk është vetëm opozita, por dhe faktori ndërkombëtar i cili pret që protesta popullore të rrëzojë qeverinë dhe të sjellë një alternativë të re që të bëjë të mundur hapjen e derës së BE.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/230445/mesazhi-i-bashes-edhe-nderkombetaret-duan-rrezimin-e-rames/

 

Sulmet e Ramës ndaj pedagogëve, Vasili: Shkollëpaku urren dijen, ashtu si pisanjosi sapunin

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar në një shnim në faqen e tij në facebook ku ka sulmuar ashpër sjelljet e kreut të qeverisë pas akuzave të ditëve të fundit të tij ndaj pedagogëve studentëve….

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/230409/sulmet-e-rames-ndaj-pedagogeve-vasili-shkollepaku-urren-dijen-ashtu-si-pisanjosi-sapunin/

 

VIDEO/ Banorët e Elbasanit në protestë: Ndihemi të braktisur nga qeveria

Shumë banorë të zonave rurale të Elbasanit dhe bashkive të tjera të këtij qarku, janë ngritur në protestë këtë të diel duke bllokuar rrugën nacionale në Papër.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/230448/video-banoret-e-elbasanit-ne-proteste-ndihemi-te-braktisur-nga-qeveria/

 

VIDEO/ ‘Tik-tak, tika-tak’! Banorët e Unazës së Re i kujtojnë Ramës se i ka orët e numëruara

Banorët e Unazës së Re, janë mbledhur sërish ditën e sotme për të protestuar kundër projektit korruptim të qeverisë së Rilindjes.

Banorët i kanë bërë thirrje sërish Edi Ramës që të tërhiqet nga projekti korruptim sepse i ka orët e numëruara.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/230465/video-tik-tak-tika-tak-banoret-e-unazes-se-re-i-kujtojne-rames-se-i-ka-oret-e-numeruara/

 

3 pyetje ministres që qau: Me kë komunikon Dritan Dajti? Kë shantazhon? Kush i ka dalë garant ta lirojë?

"Në vend të lotëve të krokodilit për një vendim të dirigjuar nga Edi Rama, Ministrja e Drejtësisë duhet t’i kërkojë prokurorisë që të zbardhë përgjimet nga burgu të Dritan Dajtit dhe t’u japë shpjegime shqiptarëve."

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/230440/3-pyetje-ministres-qe-qau-me-ke-komunikon-dritan-dajti-ke-shantazhon-kush-i-ka-dale-garant-ta-liroje/

 

VIDEO/ Televizioni italian: Ja si po i pastron mafia paratë e drogës në Shqipëri

Televizioni italian Rai3 i ka kushtuar një kronikë Shqipërisë për mafian shqiptare dhe mënyrat si ajo po pastron paratë. Gazetarët italianë kanë intervistuar gazetaren Klodiana Lala që shprehet se “Shqipëria sot ndodhet në kushtet kur nuk flitet më vetëm për bashkëpunim të politikanëve me segmente të krimit, por sot, sipas saj, mafia ka hyrë edhe në parlament”.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/230474/video-televizioni-italian-ja-si-po-i-pastron-mafia-parate-e-droges-ne-shqiperi/

 

Analisti: Gjasat për një marrëveshje Kosovë - Serbi po minohen

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/230408/analisti-gjasat-per-nje-marreveshje-kosove-serbi-po-minohen/

 

Trump dhe Kim drejt Vietnamit me plane të reja

Prindërit duhet të kujdesen për fëmijët e tyre. Një vajzë e vogël ra brenda një rrethimi ku po ekspozoheshin arinjtë Panda, në provincën Sichuan të Kinës. Fatmirësisht, personi i sigurisë arriti ta nxjerrë fëmijën para se arinjtë Panda t’i shkonin afër. Ndiqni videon e ankthit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/230376/trump-dhe-kim-drejt-vietnamit-me-plane-te-reja/

 

Shifrat e frikshme të Cristiano Ronaldos

Ronaldo po kalon një formë perfekte dhe këtë gjë e tregoi sot në ndeshjen kundër Sassuolos.

Portugezi shënoi një gol dhe dha një asist për Emre Çan.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/230505/shifrat-e-frikshme-te-cristiano-ronaldos/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco