Frika e Rugovës: Dikush natën po i prishë punët me Amerikën

Frika e Rugovës: Dikush natën po i prishë punët me Amerikën

16:53, 09/02/2019

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka bërë një koment rreth zhvillimeve të fundit në vend, me theks të veçantë për raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Geci ka zbuluar detaje të pathëna më parë, se çka i kishte thënë presidenti Ibrahim Rugova për miqtë amerikan.

“Me kujtohet kur Ibrahim Rugova thoshte tanë ditën po mundohem me bind Amerikën për ndonjë punë deri në mbrëmje e mezi po ua mbushi mendjen amerikanëve, dhe prapë në mëngjes po duhet me ja nis prej fillimit se natën dikush po ma prish krejt punën çka kam bërë një ditë më herët”, ka shkruar Geci një koment. /BotaSot

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco