Këto janë ngjarjet kryesore për sot në Shqipëri e Kosovë

Këto janë ngjarjet kryesore për sot në Shqipëri e Kosovë

08:24, 09/02/2019

Gjatë mesditës kreu i PD-së Lulzim Basha do të ketë dy takime me qytetarët, këtë herë në jug të vendit.

Takimet do të zhvillohen në Tepelenë dhe në Memaliaj.

Partia Socialiste për Integrim, pritet të zhvillojë një konferencë për mediat.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama vazhdon ‘vizitën’ e tij në qarkun e Korçës. Gjatë ditës së sotme do të ketë takime në Maliq.

Ditën e shtunë ora 12:30, PDIU zhvillon një takim me strukturat e Tiranës, për situatën politike, aksionin opozitar dhe protestën e 16 shkurtit.

Në Kosovë

Instituti Demokratik i Kosovës mban konferencën lidhur me zgjatjen e afatit për përfundimin e autostradës Prishtinë - Han i Elezit. Ora 11:00

Lëshohet projekti "Tech Heros".  Ora 11:30

Klubi i Basketbollit Z Mobile Prishtina mbanë konferencë. Pallati i Rinisë, ora 12:00

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco