FOTO/ Vajza e abuzuar, përlotet polici në protestë

FOTO/ Vajza e abuzuar, përlotet polici në protestë

14:00, 08/02/2019

Është mbajtur protesta në Drenas të Kosovës, si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshohet të jenë përfshirë një mësimdhënës dhe një zyrtar i policisë. Gjatë kësaj proteste, një polic është parë teksa i rridhnin lotët, më pas protestuesit në shenjë përkrahjeje kanë filluar ta përqafonine  me këtë rast ata brohorisnin se ‘Policia është e jona’. Ndërsa më parë protestuesit kërkuan që si shenjë revolte ndaj policit të dyshuar, policët të hedhin një hap mbrapa, gjoja si formë kundërshtimi ndaj këtij akti. Por protestuesit dhe organizatorët e arsyetuan këtë  mosreagim të policisë, ani pse bashkëndjejnë me ta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco