Vranësira dhe diell, ky është moti për sot në Kosovë

Vranësira dhe diell, ky është moti për sot në Kosovë

08:20, 07/02/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës k njoftuar se do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike do të shënoj rritje mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco