Temperaturat e për diten e sotme

Temperaturat e për diten e sotme

08:18, 06/02/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të pësoj ulje, por duke i ruajtur vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”, njofton IHMK.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco