Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 06/02/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Ja kush janë këshillat e Berishës për Lulzim Bashën

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në ‘Tempora’, ka dhënë disa këshilla për liderin e ri të PD, Lulzim Bashën, se çfarë duhet të bëjë për ti rikthyer sërish lavdinë demokratëve.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/229405/ja-kush-jane-keshillat-e-berishes-per-lulzim-bashen/

 

A do të bënte Sali Berisha marrëveshje me Ramën nëse do të ishte në krye të PD? Ja si përgjigjet ish-kryeministri

I ftuar në ‘Tempora’, ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar edhe njëherë se zgjedhje të lira dhe të ndershme nuk mund të ketë me Edi Ramën kryeministër.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/229396/a-do-te-bente-sali-berisha-marreveshje-me-ramen-nese-do-te-ishte-ne-krye-te-pd-ja-si-pergjigjet-ish-kryeministri/

 

Berisha: Rama përdor djalin sa herë kapet duke vjedhur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe njëherë në lidhje me debatin që pati me Kryeministrin e Edi Rama në Kuvend duke kërkuar edhe falje për djalin e kryeministrit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/229399/berisha-rama-perdor-djalin-sa-here-kapet-duke-vjedhur/

 

Berisha: Baton Haxhiu është kryeargat i Beogradit ...

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur sërish kundër idesë për ndryshim kufijsh mes Serbisë dhe Kosovës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/229401/berisha-baton-haxhiu-eshte-kryeargat-i-beogradit/

 

Basha nga Kruja: Më 16 shkurt ejani të rrëzojmë këtë bandë hajdutësh ...

‘Më 16 shkurt do t’i japim vendit rrugëdaljen politike, nëpërmjet krijimit të një qeverie kalimtare që do të përgatisë zgjedhjet e parakohshme parlamentare’, kjo ishte deklarata e bërë sot nga kryetari i opozitës Lulzim Basha, gjatë takimit me banorët e Krujës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/229369/basha-nga-kruja-me-16-shkurt-ejani-te-rrezojme-kete-bande-hajdutesh/

 

VIDEO/ Shikoni çfarë i punojnë studentët dekanit që i doli kundër protestës

Protesta e studentëve vazhdon ku Fakulteti i Shkencave Sociale dhe Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë janë më aktivët.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/229383/video-shikoni-cfare-i-punojne-studentet-dekanit-qe-i-doli-kunder-protestes/

 

VIDEO/ Banorët e Unazës së Re, Ramës: Anulo projektin përndryshe të pret ...

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur sërish ditën e sotme për të protestuar kundër projektit korruptim të qeverisë Rilindase.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/229336/video-banoret-e-unazes-se-re-rames-anulo-projektin-perndryshe-te-pret/

 

VIDEO-FOTO/ Protesta në Bulqizë e Milot, bllokohet Rruga e Kombit

Dy protesta janë duke u zhvilluar njëkohësisht në Milot dhe në Bulqizë, ku minatorët kërkojnë të drejtat e tyre.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/229318/video-foto-protesta-ne-bulqize-e-milot-bllokohet-rruga-e-kombit/

 

Meta nga SHBA: Ndryshimi i vetëm kufitar në rajon është zgjerimi i BE

Presidenti Ilir Meta ishte sot i Ftuar Nderi në Senatin amerikan nga Kryetari i Komisionit të Mbrojtjes, Senatori Jim Inhofe, për të mbajtur fjalën në forumin me temë: “Sfidat e Rajonit të Europës Juglindore dhe përballja me ndërhyrjen nga Rusia”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/229332/meta-nga-shba-ndryshimi-i-vetem-kufitar-ne-rajon-eshte-zgjerimi-i-be/

 

Protestat detyrojnë qeverinë të tërhiqet, anulohet konçesioni i llixhave

Këshillit të Bazenit Ujor Drin-Bunë në prefekturën e Shkodrës anulon lejen e dhënë në muajin dhjetor për shfrytëzimin e ujërave termale në Dibër

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/229290/protestat-detyrojne-qeverine-te-terhiqet-anulohet-koncesioni-i-llixhave/

 

Edita Tahiri shpërthen ndaj Mogherinit: Kujt po i shërben?

Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri e ka kundërshtuar fuqishëm deklaratën e zëdhënëses së BE-së, Maja Kocijançiç që në dialogun final mes Kosovës dhe Serbisë të futet edhe Trepça.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/229348/edita-tahiri-shperthen-ndaj-mogherinit-kujt-po-i-sherben/

 

Brexit/ May e patundur në angazhimin e saj

Kryeministri ka thënë se natyra potenciale e papërcaktuar e ndihmës është ajo që do të duhet për të adresuar tek BE.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/229357/brexit-may-e-patundur-ne-angazhimin-e-saj/

 

Ronaldo: Jam i lumtur që festova ditëlindjen tek Juventusi

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se është shumë i lumtur që e festoi ditëlindjen e tij të 34-të te Juventusi.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/229388/ronaldo-jam-i-lumtur-qe-festova-ditelindjen-tek-juventusi/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco