Vizita, Komisioneri Hahn sot në Kosovë, takohet me Haradinajn

Vizita, Komisioneri Hahn sot në Kosovë, takohet me Haradinajn

08:28, 17/01/2019

Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në BE, Johannes Hahn, do të qëndrojë sot në Kosovë.

Gjatë vizitës në Kosovës, komisioneri Hahnn do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Komisionerin Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn”, thuhet në agjendën e kryeminsitrit.

Ende nuk është bërë e ditur se për çfarë do të takohen, Hahn dhe Haradinaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco