Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:19, 17/01/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha: Sot nisim aksionin për të rrëzuar me çdo kusht të sëmurin psiqik

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ishte  mjaft i qartë sot jashtë dyerve të Kuvendit ku deputetë e opozitës nuk u lejuan të flasin.

Ai tha se që sot opozita e bashkuar sëbashku me qytetarët do të përdorë çdo mjet për të rrëzuar të sëmurin psiqik që ka marrë peng Shqipërinë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/224738/video-basha-sot-nisim-aksionin-per-te-rrezuar-me-cdo-kusht-te-semurin-psiqik/

 

Kryemadhi: Nga nesër opozita në krye të protestave për rrëzimin e këtij kryeministri hajdut psikik

E ashpër është treguar pas seancës së sotme p[parlamentare, Monika kryemadhi, kryetarja e LSI-së.

Duke marrë shkas nga moslejimi i diskutimeve të deputetëve të opozitës, në seancën e shkarkim/emërimeve të ministrave, Kryemadhi, bëri të ditur se, nga nesër opozita në krye të protestave për rrëzimin e këtij kryeministri hajdut psikik.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/224740/kryemadhi-nga-neser-opozita-ne-krye-te-protestave-per-rrezimin-e-ketij-kryeministri-hajdut-psikik/

 

Sali Berisha: Ky është parlamenti i horrave, kështu votojnë kriminelët që nxjerrin opozitën jashtë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka qenë mjaft iu ashpër sot, pasi kreu i Kuvendit i mohoi opozitës të drejtën e fjalës dhe debatit në seancën e jashtëzakonshme, për dekretimin dhe shkarkimin e ministrave.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/224739/sali-berisha-ky-eshte-parlamenti-i-horrave-keshtu-votojne-kriminelet-qe-nxjerrin-opoziten-jashte/

 

Dalin provat / Rama gënjen, përdor shokun për oxhakun 18 mijë euro

'Edi Rama duhet të ishte në burg për fshehje pasurie'.

Kështu deklaroi sot në një konferencë shtypi zëdhënësja e PD Ina Zhupa e ciloa theksoi se Rama po fsheh jetën e shtrenjtë prej sheiku që bën në Surrel duke vjedhur shqiptarët çdo ditë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/224653/dalin-provat-rama-genjen-perdor-shokun-per-oxhakun-18-mije-euro/

 

VIDEO/ Studentët protestues, me valle për të mbajtur moralin lart

Studentët protestues brenda Fakultetit Filologjik dhe që vazhdojnë bojkotin e mësimit, po kërcejnë valle popullore për të mbajtur moralin lart dhe për të vazhduar me vendosmëri, rrugën paqesore për plotësimin e kërkesave të tyre.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/224622/video-studentet-protestues-me-valle-per-te-mbajtur-moralin-lart/

 

Flet Kelment Balili: Ja pse nuk më arrestoi Policia në banesën time

Kelment Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin e Report TV, Artan Hoxha vetëm pak orë para arrestimit. Ai ka rrëfyer muajt e arratisjes dhe se si i shpëtoi policisë, në 16 operacione.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/224793/flet-kelment-balili-ja-pse-nuk-me-arrestoi-policia-ne-banesen-time/

 

Kosova vendos: Afër çdo produkti në dyqane, flamuri i shtetit nga vjen

Kosova ka filluar të zbatojë, amandamentin e Ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorit sipas së cilit çdo market detyrohet që pranë produktit të vendosë flamurin e shtetit të origjinës. Këtë e ka bërë të ditur edhe kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/224675/kosova-vendos-afer-cdo-produkti-ne-dyqane-flamuri-i-shtetit-nga-vjen/

 

Pasi i rezistoi mocionit të mosbesimit, flet Theresa May: Ja çfarë do të ndodhë me Brexit

Theresa May i ka shpëtuar mocionit të mosbesimit dhe do të vashdojë që të jetë kryeminstria e britanisë.

Por parlamenti më herët ka rrëzuar marrëveshjen me Bashkimin Europian.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/224820/pasi-i-rezistoi-mocionit-te-mosbesimit-flet-theresa-may-ja-cfare-do-te-ndodhe-me-brexit/

 

FOTO/ Ish-gjyqtari i njohur bën moviolën e Juve-Milan, ja ku gaboi kryesori

Ish-gjyqtari Graciano Cesari, në një prononcim për “Sportmediaset”, bën moviolën e Juve-Milan, e cila pati disa polemika për vendimet e kryesorit Luca Banti.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/224821/foto-ish-gjyqtari-i-njohur-ben-moviolen-e-juve-milan-ja-ku-gaboi-kryesori/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco