Moti, ngricat dhe I ftohti nuk kanë ikur

Moti, ngricat dhe I ftohti nuk kanë ikur

08:33, 13/01/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica në gjithë territorin e vendit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHKM.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco