Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:06, 09/01/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Studentët marshuan drejt Ambasadës Amerikane në Tiranë

Studentët e universiteteve të vendit janë në protestë ndërkohë që dyert e fakulteteve janë mbyllur.

Sot paradite studentët marshuan drejt Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222695/studentet-marshuan-drejt-ambasades-amerikane-ne-tirane/

 

FOTO/ Zbulohet mashtrimi i Ramës, për përgjysmimin e tarifës për studentët

Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë kanë shpërndarë ditën e sotme në rrjetet sociale një njoftim, i cili u ka ardhur nga drejtuesit e kësaj shkolle sipas  të cilit deri në datën 28 Janar duhet të paguajnë tarifat e plota të shkollës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222664/foto-zbulohet-mashtrimi-i-rames-per-pergjysmimin-e-tarifes-per-studentet/

 

Kronika e ZDF, reagon Berisha: Jehona botërore e lëvizjes studentore vazhdon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vlerësuar vëmendjen që mediat ndërkombëtare po i japin protestës së studentëve shqiptare kundër qeverisë. Në një shënim në Fb, Berisha shkruan sot: “Rrjeti televiziv më i madh gjerman, “ZDF”, në mbështetje të protestës së studentëve shqiptarë! Titulli i lajmit ne ZDF: “Protestuesit kërkojnë kushte më të mira dhe kanë popullin me vete"!

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222648/kronika-e-zdf-reagon-berisha-jehona-boterore-e-levizjes-studentore-vazhdon/

 

VIDEO/ Studentët përpara Kryeministrisë, thirrje të forta dhe tymuese: Ne nuk dorëzohemi!

Studentët protetsues janë grumbulluar sot përpara Kryeministrisë në protestën e tyre që ka shënuar ditën e dytë për këtë vit. Ata kanë marshuar me thirrjen “Ne nuk dorëzohemi” ndërkohë që mbanin në duar tymuese.  Ndiqni pamjet nga gazetari Ermal Rizaj i "Syri.net':

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222688/video-studentet-perpara-kryeministrise-thirrje-te-forta-dhe-tymuese-ne-nuk-dorezohemi/

 

Motra e Anxhelinës zbulon të vërteta rrëqethëse: E ka varrosur të gjallë, i ati abuzonte edhe seksualisht

Detaje rrëqethëse dalin në dritë pas vrasjes së 28-vjeçares Anxhelina Petro nga babai i saj disa ditë më parë në Greqi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/222819/motra-e-anxhelines-zbulon-te-verteta-rreqethese-e-ka-varrosur-te-gjalle-i-ati-abuzonte-edhe-seksualisht/

 

FOTO/ I ftohti i acartë në trojet shqiptare, ngrin liqeni

I fothti i acartë ka përfshirë të gjithë rajonin, ku temperaturat kanë shkuar deri në minus 19 gradë në Shqipëri.

Zonat malore janë përfshirë nga reshje të dendura dëbore dhe temperatura ekstreme.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/222738/foto-i-ftohti-i-acarte-ne-trojet-shqiptare-ngrin-liqeni/

 

Bolton ndodhet në Ankara: Çfarë do të ndodhë me kurdët

John Bolton, këshilltari i presidentit amerikan për sigurinë ndodhet në Turqi për vizitë. Nga njëra anë ai do të qetësojë Ankaranë, nga ana tjetër të mbrojë kurdët. Një mision i vështirë thotë eksperti Serhat Güvenc.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/222857/bolton-ndodhet-ne-ankara-cfare-do-te-ndodhe-me-kurdet/

 

Buffon rëfim të pazakontë: Kam tymosur cigare hashashi, ishte koha kur...

Gianluigi Buffon ka bërë një rrëfim të pazakontë.

Në një intervistë për “Vanity Fair”, portieri i PSG-së kakujtuar kohën kur iushte 20 vjeç.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/222822/buffon-refim-te-pazakonte-kam-tymosur-cigare-hashashi-ishte-koha-kur/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco