FOTO/ I ftohti i acartë në trojet shqiptare, ngrin liqeni

FOTO/ I ftohti i acartë në trojet shqiptare, ngrin liqeni

15:55, 08/01/2019

I fothti i acartë ka përfshirë të gjithë rajonin, ku temperaturat kanë shkuar deri në minus 19 gradë në Shqipëri.

Zonat malore janë përfshirë nga reshje të dendura dëbore dhe temperatura ekstreme.

Në Podujevë, Kosovë, ndodhet liqeni i Batlavës, i cili ka ngrirë thuajse i gjithi për shkak të temperaturave shumë të ulëta.

/Ariglon Pali/Syri.net/

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco